Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe gurámi hímek rivalizálnak?

Törpe gurámi hímek rivalizálnak?

Figyelt kérdés
Adott egy 51 literes akvárium. Szerettem volna bele egy törpe gurámi párt, azonban az állatkereskedésben közölték hogy nem tartanak nőstényt csak hímeket, de ellesznek ketten, nem lesz gond. Tehát hoztam egy hím törpegurámit és egy tűzgurámit. Az elején együtt voltak folyamatosan, féltek, bujkáltak, de mióta felbátorodtak, megszokták a helyet, azóta külön vannak, és mikor találkoznak "felborzolják" magukat és általában a tűzgurám kergeti a másikat, aki már csak bujkál, a színe sem olyan mint az elején és lent van a vízfenéken legtöbbször. Mit tegyek velük? Legszívesbben visszavinném az egyiket, mert annyira hülyeségeket tudnak mondani a kereskedésbe, hogy nagyon mérges vagyok.
2016. jún. 7. 10:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
38%
Vidd vissza az egyiket!
2016. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Miért nem olvasol át pár magyar nyelvű akvarisztika könyvet, mielőtt bármit teszel ? Az állatkereskedés az eladásból él. Nekik nem céljuk a részletes tanácsadás és a vásárlástól való visszariasztás. Valóban kevésbé agresszívan területvédők, mint a nagyobb gurámik vagy a paradicsomhal, sziámi harcoshal, de mégis csak területvédők. A tűzgurámi nyilván az idősebb (talán a másik még nem is igazán ivarérett), de mindenesetre most ebben a meleg időben, amikor a normál élőhelyen is szaporodási időszak van, a hormonjai fokozott területvédésre ösztönzik. A másik szegény meg menekülne, de hát ilyen kicsi helyen nincs hová.
2016. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Ha nem olvastam volna, és a kereskedők szerint csinálnék mindent, már tele lenne tömve az akváriumom..

Köszönöm a válaszotokat, azt hiszem visszaviszem.

2016. jún. 7. 10:54
 4/27 anonim ***** válasza:
38%
ekkora akváriumba labarintkopoltyúsokból maximum 1 faj, ami inkább legyen a törpegurámi. 1 hím elvan magába is.
2016. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
38%
ja én becsülendő, h legalább utólag belátod, h hibáztál. máskor mindenképp kérdezz itt mielőtt bármit is veszel!
2016. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy visszavennék, a fertőzésveszély miatt.
2016. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Már odatelefonáltam, elég idegesen.. :D Visszaveszik, persze a 900 Ft-om az ő zsebükben marad :D
2016. jún. 7. 11:03
 8/27 A kérdező kommentje:
Most a tűzgurámi maradt egyedül. Mehet mellé egy nőstény majd?
2016. jún. 7. 11:07
 9/27 anonim ***** válasza:
Ezzel az erővel Jófogáson is hirdethetnéd párszázért, ne ezek a mocskok járjanak jól.
2016. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
38%
inkább adnád ingyen oda 1 lelkiismeretes akvaristának akkor megfelelően gondozná, ahol jó élete lehetne. sőt az még pénzt is adna érte.
2016. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!