Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 200 literes akváriumba...

Kanfetka kérdése:

Egy 200 literes akváriumba szerintetek mehet ennyi féle hal?

Figyelt kérdés

3 kék gurámi

4 öves díszcsík

6 guppi

6 platti

6 molly

6 dánió

2 anci

2 cory


esetleg még 6 neon?

mit gondoltok?


2016. jún. 18. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:

- Öves díszcsíknak kicsi

- anci VAGY corydoras

- HA corydoras, akkor abból 10 db

- dánió melyik? van rohadt sok

- molly, guppy elevenszülő és kemény vizet szeretik, míg pl a gurámi a lágyabbat kedveli

Amúgy se értem, mi a francnak kell ennyi féle hal? 8 féle??? 4, nagyon max 5 féle elég!!!

És a halak érdekei azt diktálják, hogy egy fajtából a lehetőségekhez képest minél több legyen, így érzik jól magukat.

Szóval ez egy fos összeállítás, igazi halászlé.


Legyen mondjuk így:

- 10 corydoras a talajra

- 3 kék gurámi felülre

- zebradániók és plattik középre

2016. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:

3 kék gurámi oké, de lehetőleg csak 1 legyen hím. Elég kötekedősek tudnak lenni. Ha már a változatos akvárium a szíved vágya, vehetsz 1 kéket, 1 arany- és egy márványgurámit. Ugyanaz a faj, csak a színük különbözik.


Ugyanezt dánióval is el lehet játszani. Vehetsz vegyesbe zebrát, leopárdot és ezek arany változatait. Rögtön 4-féle halad van. Szerintem inkább 8-10-et érdemes venni, szeretik a csapatot.


Kékpajzsos Coryból is létezik a vad változaton kívül fekete, sárga "albínó" és valódi halványrózsaszín albínó. Mivel csapathal, illik belőlük is legalább 5-öt tartani.


Szerintem mehet még melléjük 1 db anci. Nem fog összeakadni a Corykkal, saját fajtársaival viszont elég balhés hal.

2016. jún. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3-4 fajtól sztem se tart többet. botiának kicsi lesz.
2016. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább 1-2 fajt válassz ki és abból legyen nagyobb darabszámod mert úgy érzik jól magukat és mutatósak. Ha kipusztulnak vagy nem jönnek be mégse/megunod akkor jöhet a következő csapat cserére.

Nálam az ékfoltos razbórák most öregednek ki (3-4 éves korban). Szóval okosan válassz mert a sokáig maradhatnak :)

Nálam a gurámik csak akkor vannak fent ha esznek vagy levegőt vesznek. Általában középen és alul úszkálnak.

Amúgy szerintem az elevenszülők annyira dinkák, hogy nekik tök mindegy hányan vannak mert pl.: 6 guppiból úgy is 60 lesz pár hónap alatt.

2016. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!