Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemrég kezdtem horgászni,...

Ari20 kérdése:

Nemrég kezdtem horgászni, elsősorban kárászt és keszeget szeretnék fogni kb. mekkora méretű az, amit megtartsak sütéshez, és melyik az amelyiket inkább visszadobjak a vízbe?

Figyelt kérdés

2016. jún. 27. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Az összeset dobd vissza. :'(
2016. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Aranyhalas ***** válasza:
Az elsönek igaza van! Ne legyél húshorgász!
2016. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene belemenni a sporthorgász vs húshorgász vitába. Nem ez volt a kérdés.


Kérdező: A nagyobbakat tartsd meg, de ne a legnagyobbakat. A kicsi 5-10 centis halakban sok az apró szálka, nem érdemes megtartani. A 10-15-20 centisek már jók, süthetők. A 30 centi felettieket dobd vissza, egyrészt utánpótlás miatt, másrészt a húsuk rágós.

2016. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Kezdőként szerencsés vagyok, nagyon sok halat (keszeget, kárászt) fogok és tényleg csak azt szeretném megtartani (és csak annyit!) amennyivel a családomat meglephetem néha-néha egy ínycsiklandó finomsággal.
2016. jún. 29. 07:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Legyél húshorgász.A tápláléklánc tetején vagy és a hal ráadásul egészséges is.

Ne hallgass az elsőre, sok halat kell enned hogy egészséges legyél.

Inkább te edd meg a keszeget mint a harcsa:) A kb 30 cm ig tartsd meg.

2017. jan. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annak megint semmi értelme nem lenne ha a halat visszadobnád, másnap pedig a piacon megvásárolnád. Egész Európában Magyarországon van a legalacsonyabb halfogyasztás. (Gondolom elsősorban az ára miatt. Horgászként ha te fogod a halakat viszonylag jó áron tudsz hozzájutni.) A horgászat a rekreációs tevékenység mellett, egy izgalmas zsákmányszerzés is. Ez egy körforgás része, ahol elengedhetetlen a tisztelet.


30cm felett rágós, és ízetlenebb a húsuk. Jóétvágyat majd hozzá!

2021. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!