Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy 112 literes aksi...

Adott egy 112 literes aksi Fèny 2x 24 Watt T5 Szürök: Külsö- Eheim Experience 150 ès egy Tetra 800 plus belsö-aminek a tetejen van egy kis csö-gondolom nem ärt ha az kiàll a vizböl?

Figyelt kérdés

Feher homok,anubiasok,kövek,javai moha...

[link]


ès ebböl tervezek egy csapatot. Valaki aki tapasztaltabb megnyugtathatna,hogy mennyire utok jò uton?!


2016. jún. 29. 11:01
 1/10 A kérdező kommentje:
*mennyire järok jò uton...?
2016. jún. 29. 11:02
 2/10 anonim ***** válasza:
ha nem telepítesz túl és nem veszel össze-vissza halakat akkor stabil vagy csecsó
2016. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ja látom a linket

persze, teljesen jó,honnan tudsz ilyen halat elég ritka?

2016. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az umlautos "a" betűből következtetve németbe vagy, ott lehet minden halat szerezni :)
2016. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
jol tudtok következtetni :) Innsbruck-ausztria...a belsö szürö tetejen levö csövel mi a helyzet?:)
2016. jún. 29. 11:43
 6/10 anonim ***** válasza:
nem ismerem azt a szűrőt, biztos ír olyan aki ismeri.
2016. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
leírás nincs hozzá? ahogy nézme ott szívja be a levegőt. de neked nincs rá szükséged, az eheim esőztetővel elég oxigént old be, én teljesen elmeríteném ,mert hangos szokott lenni a belső szűrők levegőztetője,engem zavar :)
2016. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

találtam egy jó ki leírást erről a csigasügérről :)

tessék:


Ezek a kis csigasügér viselkedésjegyeket mutató halacsok tavaly kerültek hozzám valamikor október környékén. 5db-ot hoztam el egy barátomtól, csak találomra válogatva, hisz 2,5-3cm-es halak voltak, a nemi hovatartozásuk még nem volt megállapítható. Egy finom sóder aljzattal, némi mészk?vel és paladarabokkal berendezett 70literes akváriumba kerültek. Kaptak még 2db csigaházat, valami egzotikus faj házát, ami kb. kétszer nagyobb a normál éti csiga házánál. Egy nagy marék jávai moha az összes növényzet a mai napig. A sz?rést egy régi SharkII-es végzi, a gyári szivacs helyett azonban rasselzsák „sz?r?töltettel”. Sima városi csapvízzel töltöttem fel a medencét, az összkeménység 16 körül volt és jelenleg is annyi.

A halak 1-1,5 hónapon át szépen elvoltak, növögettek. Fagyasztott planktont (artémia, cyclops) kaptak f?leg, kiegészítve némi lemezessel. S?t, heti 1 alkalommal kaptak tubifexet is. Lehet hogy most sokan felkapják a fejüket, de én alapos mosás és több napi pihentetés után bizony szoktam néha tubit adni nekik. Persze nem sokat. Imádják természetesen, így tényleg figyelni kell a mennyiségre, nem szabad túletetni vele ?ket, mert könnyen bélgyulladás lehet a vége.

Egy reggel az öt halból egyet a tet?üvegen találtam meg, kiszáradva. A többiek üldözhették ki a tet?üveg kis résén, ami a sz?r? vezetékének lett kialakítva.

Ezután nyilvánvalóvá vált, hogy két párom van.

?k egész jól elvoltak egymás mellett, az egyik pár a palák alá ásott magának egy barlangot, a másik az egyik csigaházat ásta/építette körbe, úgy hogy csak a csigaház szája látszott ki a sóderból.

A két pár egymással viszonylag nyugodtan viselkedett, nem voltak komolyabb összecsapások. Akkor a legszebbek, mikor el?jön az ?zbarna testük csíkozottsága, széles, függ?leges sötétbarna sávok jelennek meg az amúgy egyszín?, halványbarna testükön. Ez f?ként rivalizáláskor illetve udvarláskor jött el? megfigyeléseim szerint Persze a halványbarna szín ha a fény megfelel? szögben esik rá szépen csillog, és a szemük kéksége pedig szintén nagyon dekoratívvá teszi ?ket. A hátúszójuk sárga/narancssárga szegélyér?l nem is beszélve.

Valamikor december tájékán lettem figyelmes arra, hogy a palakövek alá ásott barlangból nemigen jön ki a barlanglakó páros n?sténye, és a hím kicsit agresszívebben ?rzi a hasadék nyílásának környékét. Ekkor kezdtem el alaposabban szemügyre venni a sziklákat. És akkor egy elemlámpa segítségével megláttam. Egy olyan 30-40 darab ikrát a palak?re ragasztva. Kissé meglep?dtem, mert úgy tudtam csigasügér lévén csigaházakba ívnak. Igaz a Lukács-Sinkó féle könyv szerint nem is annyira csigasügér. Ahogy az ikrák fejl?dését figyeltem, azt vettem észre, hogy napról-napra kevesebb van bel?lük. Kissé elkeseredtem, mivel úgy gondoltam, az ikrák terméketlenek, vagy a szül?k nagy féltésükben befalják ?ket. Igenám, de ekkor a hím már javában dolgozott a másik csigaház környékén. Szépen eltemette, szintén úgy hogy csak a szája látszódjon. Na ekkor már gyanús lett a dolog. Aztán kb. 1-2 hét múlva azt vettem észre, hogy a másik pár bizony rendesen el van zargatva a csigaház környékér?l, fel vannak állítva a sz?r? fölé a sarokba.

Kb. 15-20db ivadékot tudtam megfigyelni, akik bizony már a csigaházból sorjáztak el? reggelente. El?ször csak pattogva, alig észrevehet?en. A n?stény és a hím is gondosan ?rizte ?ket, ám a másik párosnak mégis sikerült levadásznia 1-1 darabot bel?lük. Addig míg észre nem vettem. Ekkor eladtam ?ket egy barátomnak, azóta már nála is van ivadék.

Az ivadékokat jó min?ség? poreleséggel tápláltam, sórákot csak az els? napokban keltettem. Úgy t?nt a poreleség kiválóan beválik, látni lehetett ahogy a kishalak bizony rámozdulnak az aláhulló apró szemekre.

3-4 héten keresztül kapták ezt az eleséget, szépen gyarapodtak. A szül?k nem bántották ?ket, szépen éldegélt a kis család. A n?stény elég sokat tartózkodott a csigaházban, de nem tulajdonítottam ennek túl nagy jelent?séget. Egészen addig, míg az egyik délutáni etetés alkalmával fel nem t?nt, hogy kicsit nagyobb mozgás van a szokásosnál. Aztán kicsit jobban koncentrálva észrevettem az újabb generációt!! Vagy 40 darab ivadék csatlakozott a nagyobbacska testvérekhez az aláhulló „porszemek” vadászatában.

Tehát most két generáció nevelkedik a szül?k gondos felügyelete alatt. A nagyobbak olyan 15-18mm körüliek lehetnek, a kisebbek 10-12mm-esek. Napi 2-3 alkalommal kapnak enni, a már említett poreleséget (amit a szül?k is eszegetnek), fagyasztott és 2-3 naponta él? planktont is kapnak.

Az akvárium id?közben derekasan elalgásodott, de igazából azon kívül, hogy esztétikailag nem túl szép (bár kinek mi a szép, nekem tetszik), sok vizet nem zavar. S?t! A kishalakat folyamatosan látom az algát csipegetni. Vagy magát az algát fogyasztják, vagy az abban él? mikroszkópikus méret? él?lényeket. A lényeg, hogy hasznosnak t?nik.


Remélem eme kis leírás, valamint a képek másoknak is meghozzák a kedvét egy kis afrikai sügérezéshez. Mert amint a leírásból látszik téves az az általános felfogás miszerint az afrikai sügérek agresszívek és óriási akváriumra van szükség a tartásukhoz. Elég akár egy 40literes medence is ahhoz, hogy ezeknek a jópofa kis afrikai sügérek életét, szaporodását, családgondozását megfigyelhessük.


Forrás: [link]


Nekem is van 10 ocellatusom , üveg tisztításnál csak ők mennek neki az ujjamnak a többiek a sarokba vannak :D

2016. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ezt mär èn is megtalältam,meg nèmetül se voltak gondjaim...leginkäbb az a resze izgatott,hogy a szürès elèg ütös e...:)
2016. jún. 29. 21:50
 10/10 anonim ***** válasza:
továbbra is elég.
2016. jún. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!