Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szegény kis vitorláshalamnak...

Lille28 kérdése:

Szegény kis vitorláshalamnak hexamitás bántalmai vannak, kapott rá gyógyszert, amit 3 napig, naponta egyszer adagoltam az akváriumba, de nem gyógyul szegény. Mihez kezdejek most vele?

Figyelt kérdés
A gyógyszeres kezelés előtt volt 20%-os vízcsere az akváriumban. Nem fogja a többi hal is elkapni ezt a betegséget, ha a kis beteg továbbra is köztük marad? :(
2016. jún. 30. 02:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium, milyen halak és milyen szűrés?
2016. jún. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lyuk vana fején? milyen gyógyszert használsz? de elkaphatják.
2016. jún. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
200 literes az akvárium, egy Fluval U4-es szűrő van benne, meg 10 vitorláshal.
2016. jún. 30. 15:19
 4/9 anonim ***** válasza:
ismételten! mik a tünetei? fején lyuk? hosszú cérna szerű széklet? eszik a hal? milyen gyakran cserélsz vizet?
2016. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs még lyuk a fején szerencsére, az úszóin viszont igen, nem eszik már 4-5 napja, homályos a szeme, rejtőzködik, alig mozdul, külön van a többitől. Az eSHa Hexamita Discuss Disease Treatment nevű készítményt használtam.
2016. jún. 30. 15:24
 6/9 anonim ***** válasza:
most nézem a szűrőt.szvsz kevés ekkora akváriumhoz,a gyári ajánlás egy dolog. egy powerhead egy nagy szivaccsal jóval hatékonyabb.
2016. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sztem annak kapufa sajnos.én rágyúrnék a biológia szűrésre, mennyi vizet milyen gyakran cserélsz?
2016. jún. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, majd megnézem mit tudok tenni szűrő ügyben. Eddig 2 hetente cseréltem a víz 20%-át, valószínűleg a magas nitrát koncentrációba betegedett bele szegény. Mostmár hetente cserélem a vizet, de továbbra sincs öletem mit csináljak a beteg kis hallal.
2016. jún. 30. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:
200 literbe 10 vitorlás nagyon sok.
2016. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!