Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy bettának mi az ideális...

Egy bettának mi az ideális körülmény?

Figyelt kérdés

Nah. szóval. Volt egy bettám ,aki tegnap töglött meg . Borzasztóan bűntudatom van és nagyon szégyenlem magam miatta. Egy 10 literes aksiban élt fél éve. Unokatesóméknak egy éve van meg egy 5 literesben,antiklór nélkül minden nélkül. Eddig nekünk is elélt egy gömbmohával,egy műnövénnyel :) . DE TEGNAP takarítottam és unokatesóm javaslatára nem tettem bele antiklórt,metr ,,csak szennyezi a vizet" Pár óra múlva a hal döglötten feküdt a kavicson. Annyira sajnálom szegényt és tudom hogy borzalmas vagyok. És változtatni fogok. Kérlek ne szidjatok,mert így is elég szarul vagyok. Nem tudjátok milyen a háziállatotokat döglötten látni és lehúzni a WC-n :( DE mint mondtam,változtatni fogok.


Változtatás: Szeretnék egy ideális méretű aksit,olyan 30 l körülit ha az elég.Vagy ha már veszek vegyek nagyobbat? Csak 60 liter fér el. Sajnos. Illetve abba más hal is mehet,mondjuk anci? Habár ha jól tudom neki ez kicsi. Ha kell bele szűrő akkor nyilván azt is. Belső jó lenne? És milyen. Lehetőleg az olcsóbb kategóriából :).

Növények kapcsán teljesen kezdő vagyok eddig csak műnövényeim voltak,élő még sohasem. Elég lenne a mű vagy legyen élő? Ha élő akkor milyen?Tele vagyok kérdésekkel tudom :) .

Tető kell neki?Úgy tudom,hogy igen. Az mennyi plusz költség?

Etetés: Betta granulátumot használjak vagy fagyasztottat? Tubifexet nem szeretnék. Az számomra undorító. Bocsi. :/ Zöldségeket milyet?

Világítás: Mi a tíz literesbe íróasztali lámpával világítottunk gondolom nagyobba nem elég az . Akkor milyen legyen?

Választás: Honnan válasszak? Ahonnan ő van,ott kis zacsikban voltak a pulton vagy befőttes üvegbe. Ő a zacsisból van meg kellett mentenem onnan,mert megszakadt a szívem. Pici volt és nyugodt. Mostmeg mielőtt meghalt szép nagy volt és barátságos :)


Fűtőszál lenne 27 fokon az jó kb?


Illetve azon gondolkodom,hogy törpe gömbhal a betta helyett 1 hím 2 nőstény egy 30 l-ben de az véleményem szerint el veszik benne :D Viszont többet az agresszió miatt nem lehet azthiszem.


Szakértők véleménye érdekelne,vagy akik IGAZI akvaristák,nem állatkínzók mint én voltam :(



2016. júl. 4. 19:54
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm. És igen kicsit túlpörögtem. :) Boci
2016. júl. 4. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!