Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az ideális anyagi körülmény...

Mi az ideális anyagi körülmény a gyermekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

Mennyi az ideális jövedelem 2 embernek (külön-külön) ahhoz hogy 1-2 gyermeket fel tudjon nevelni az illető.

Hol érdemes élni, ezt úgy értem,hogy albérlet vagy saját lakás hitellel......



2012. jún. 11. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre sok féle választ fogsz kapni!

Ami nekünk meg van: saját, hitelmentes ház, kb. 400 ezer bevétel, egy kocsi! Egy 6 hónapos babánk van!

Van megtakarításunk is, ha bármi történne, egy darabi kihúzzuk.

Nekünk ez volt fontos a gyerekvállaláshoz!

Nem mondom,hogy saját ház nélkül nem vállaltuk volna, de kevesebb fizuval mondjuk albérletben, megtakarítás nélkül, nem!

2012. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

nálunk a következő a helyzet:


havi 210 ezer ft mindennel együtt, nincs gyermekünk, sajna nekem van diákhitelem, és nincs saját házunk. Megtakarításunk az esküvőnk bevételéből lesz majd. :( Sz....r a helyzet?

2012. jún. 11. 20:00
 3/17 anonim ***** válasza:
Amíg van hitel, ne rizikózzatok-szerintem. Ha lenne saját lakás, oké. De anélkül+ hitel... nagyon nehéz. (az meg még rosszabb h vesztek lakást hitelre + ott a diákhitel. A diákhitel is egy rossz dolog, mert 2-3 évig csak a kamatait fizeted, utána jön az "eredeti" összeg)
2012. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Olyanra is gondoltam, hogy kifizetem a diákgitelt egyösszegben, addig meg albérletben laknánk pár évig, amig össze nem jön a lakás. Mondjuk max. 5 év.


Vagy milyen lehetőség van még? kolduljak pénzt? .:(

2012. jún. 11. 20:10
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekünk szerencsénk van,mert volt lakásom,ott élünk,de ha nem lenne biztos nem ugranék hitelbe,hanem csak albérlet.Legalábbis addig míg így néz ki ez az ország,ahogy!!!!

Mennyi maradna egy hónapban ha kifizetnétek a hitelt,albérletet,rezsit??

2012. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
kb 100 ezer ft!
2012. jún. 11. 21:07
 7/17 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más. Nekem 3 dolog kellett: teljes hitelmentesség, lakás és némi megtakarítás, hogy kihúzzuk addig, amíg újra munkába állhatok.
2012. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Tehát van annyi bevétel,hogy ha kifizeted a hónapban az albérletet,rezsit,hitelt,akkor marad 100 ezer ft????Ebben az esetben simán bármikor bevállalható egy gyerek (még 2 is)
2012. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Csak jótanács: Ha még az a konstrukció van , mint 4-5 éve nem szabad kifizetni az egészet egyben, mert büntető-kamat "jár" érte...Szerintem most is így van, mert minden hitel ilyen, miért pont a DH lenne más.....?
2012. jún. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 oooopti ***** válasza:

Mi eddig egy babát mertünk vállalni picivel többre, mint ahogy ti álltok. Elvileg van esély rá, hogy javul a helyzetünk, akkor lesz másik baba is, ameddig pedig így, addig még várunk.

Tehát azt mondanám, hogy minimum 300 ezer Ft bevétel (összesen a családnak) és saját lakás (vagy szülőkkel lakni) kell ahhoz, hogy ne legyenek gondjaitok,akár félre is tudjatok tenni. Lehet, hogy ennél kevesebből is meg lehet oldani, de ez alatt egyre nehezebben. (meg ugye kinek mik az igényei, lehet, hogy van akinek 2* ennyi kéne)

2012. jún. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!