Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe gurámi bánthatja a...

Törpe gurámi bánthatja a kékpajzsos páncélosharcsát?

Figyelt kérdés
Az egyik nagyon nem néz ki már jól, a tapogatói teljesen csonkák, és agyon van csipkedve az hátán az úszója, és most észrevettem hogy az egyik nőstény törpe gurámi csípkedi, kergeti. Van egy másik is, ő albínó, még nem néz ki ennyire rosszul, de őt is csípkedik. Egyébként 1 hónapja együtt vannak eddig semmi gond nem volt, most mi lehet? Arra gondoltam hogy valami betegségük van a harcsáknak mert a többi hal is odacsíp nekik néha. Mit csináljak velük? Előre is köszönöm!

2016. júl. 6. 17:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Érdemes lenne csinálni egy 30-40%-os vízcserét?
2016. júl. 7. 11:50
 12/18 A kérdező kommentje:
Egyébként nem csak a gurámik harciaskodnak, hanem a parázslazacok is, akik ráadásul régebb óta vannak az akváriumba (kb 1 éve).
2016. júl. 7. 11:53
 13/18 anonim ***** válasza:
38%

érdemes, azzal nem tudsz rontani a helyzeten

talán egy kis sót nyomatnék a vízhez, úgy gyorsabban gyógyul a seb, hátha menthetőek még a coryk. elég ha 1 csapott kávéskanál sót teszel a cserevízbe. a talajt meg vizsgáld meg mert a szűrős talaj nagyon nem coryknak való.

2016. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%
*szúrós talaj
2016. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Sajnos a csonka már meghalt tegnap, őt már nem tudtam megmenteni.

Megcsináltam a vízcserét.

Az albínónak most láthatóan semmi baja, az előbb összetalálkoztak az egyik gurámival de csak odébb lökte nem csípett bele, mert ott volt a gömbmohánál.

2016. júl. 7. 12:39
 16/18 A kérdező kommentje:
Az albínót is csipkedik. De most már csak a nőstény gurámi. Mit csináljak, vegyem ki a harcsát? :(
2016. júl. 7. 19:36
 17/18 anonim ***** válasza:
38%
sztem ne vedd ki ,mert később se fogja visszafogadni, inkább csinálj neki valami búvóhelyet.
2016. júl. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Van búvóhely bőven, sziklás az egész akvárium tele van bujkálókkal, de nem bújik el :(
2016. júl. 7. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!