Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvaristának milyen...

Kezdő akvaristának milyen halakat, akváriumot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék belekezdeni a halak tartásába, arra szeretnék tippeket kérni, hogy hogyan kezdjem.

Minnél nagyobb aksival szeretném kezdeni, és minnél több fajta halat szeretnék bele, természetesen csak olyanokat, amik kompatibilisek egymással, és nem túl nyűgösek, mivel kezdő vagyok.

Azt szeretném kérdezni, hogy ti miket ajánlanátok, és azoknak a fajtáknak mire lenne szüksége, hogy egy szép, dizájnos aksit tudjak létrehozni. Az anyagiak nem akadály, páromat szeretném meglepni vele, mert már régóta szeretne belefogni az akvarisztikába, de maga sem tudja hogy mivel kezdje, vagy hogyan.

Válaszokat előre is köszi



2016. júl. 14. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
ha nem vagy lusta kellően utánaolvasni, tanulni, akkor szinte bármilyen hallal lehet kezdeni (jó ne diszkosz legyen). olyat vegyél ami neked tetszik. nézd végig a diszhal.infot arra jó, h megismerkedj a különböző fajokkal. majd utána keress megfelelő szakirodalmat, kérdezz itt, és nem fog csalódás érni. Csak az a lényeg, h ne kapkodj. A türelem a jó akvarista legfőbb erénye. :)
2016. júl. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen tudom, nem is akarom elkapkodni, nagyjából már utánna olvastam a dolognak, mindenképpen fedett aksit szeretnék bútorral, mert cicák vannak a házban. Olyan 250-300 literes körülire gondoltam. Inkább több kissebb halat szeretnék bele, mint pár nagyobbat, ezenkívül lehetőleg élő növényekkel beültetni. Időm az van még (konkrétan fél évem párom szülinapjáig) így nem kell elkapkodnom. A másik amit meg szeretnék kérdezni...van itt egy hegyi forrás, kristálytiszta a vize, a phját ásványi anyag tartalmát viszont nem ismerem. Mennyire érdemesebb egy ilyen vízzel feltölteni, mint csapvízzel?

Amúgy szakirodalom tippet is szívesen fogadok, legközelebb akkor jártam az akváriumokhoz, amikor teknőseim vtak gyerekként, szóval...:D

2016. júl. 15. 00:07
 3/15 anonim ***** válasza:
a
2016. júl. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
ha több kis halat szeretnél akkor érdemes lehet egy dél-amerikai akváriumot csinálni. pontylazacokkal, corydorasokkal (törpe páncélos harcsa vagy házmester :D), esetleg törpe sügérekkel. a forrás víz valószínű nagyon kemény lehet, amikbe csak elevenszülők maradnának meg. ha azokat nézed ki akkor működhet a dolog.
2016. júl. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

pontylazacok:


[link]


harcsák:


[link]


elevenszülők:


[link]



sügérek:


[link]



A pontylazacok közül mehetne 3 faj 10-10 egyeddel+ 10 corydoras+ 1pár apistogamma( törpe sügér).

2016. júl. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes az egész oldalt megnézed, még változhat az elképzelésed. pl ekkora helye tartható már vitorlás is, akár afrikai sügérek is. meg van a kisebb testű halaknak a szépsége is és a nagyobbaknak is. a sügérek pedig külön kategória, a legokosabb halak. :) én is nagyobb kihagyás után kezdtem újra, engem a tropheusok babonáztak meg, folyamatosan nyüzsögnek, hierarchiát alakítanak ki, minden nap megvívják a kis harcukat. nekem kb jó egy év volt az információ gyűjtés. itt az enyém:


[link]

2016. júl. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes segétségnyújtást. :)

Igen kicsit korai még a kérdés amig kiírtam, ugyanis azon kívül, hogy tk tapasztalatlan vagyok, háttérinformációval sem rendelkezem, és ötletem sincs mit szeretnék. Annyi a fix csak, hogy algaevő harcsa legyen :D

Ha majd beszélek faterommal, nála is felhozom a témát, neki 3 nagy aksija is vt, egy 350es vitorlásokkal, meg apróbb halakkal amikre nem emlékszem már, egy 500l-es diszkoszos, meg egy 500l-es sügeres és egy kissebb tengeri(az már n3m tudom mekkora vt, de asszem az vt a legkissebb).viszont amikor időhiány miatt eladta őket, kb csak 7-8 éves vtam, így nem emlékszem. Minden képpen utánna nézek majd a fajtáknak, és az igényüknek, ha nagyon megtetszik vmelyik, az aksi méretén tudok növelni, hely van neki a nappaliban bőven, csak félnék kezdésnek nehogy kinyírjak egy 500 liternyi faunát :D

Bár ha megfelelően utánna olvasok(szeretnék majd 1-2 szakirodalmat is elolvasni, ha már van ötletem milyen aksi legyen) és megtanulom, mi hogy, illetve beszerzek minden eszközt, csak nem lesz olyan nehéz.

(Kicsit túl alapos vagyok e téren, egy nyamvadt macskára is fél évig készültem, és 5 könyvet olvastam el, úgy, hogy macskák közt nőttem fel szal...:D)

2016. júl. 15. 01:42
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
ha azonos igényű, összeillő halakat telepítesz, megfelelő szűrést veszel, nem telepítsz túl, heti 20-30% vizet lecserélsz akkor szinte lehetetlen leölni őket. strapabíró kis dögök, egyáltalán nem fogékonyak a betegségre. :) nem olyan bonyolult dolog ez.
2016. júl. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

egy kis olvasmány:


[link]



[link]

2016. júl. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. júl. 15. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!