Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nőstény törpe guráminak is...

A nőstény törpe guráminak is lehet csíkos az oldala?

Figyelt kérdés
Kértem két nőstényt, az egyik biztos az, de a másiknak halványan csíkos az oldala. De nem annyira mint a hímnek, viszont csipkelődik. Lehet hogy hím?
2016. júl. 20. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta erről egy kereskedő, hogy az ázsiai tenyészetekben szokták a nőstényeket hormonnal kezelni, hogy jobban hasonlítsanak a hímekhez, mert így dekoratívabbak, jobban eladhatók. Az ilyen nőstények enyhén csíkosak, de nem annyira, mint a hím.

Nekem volt egy ilyen nőstényem, és a hím úgy viselkedett vele, mintha egy másik hím lett volna. Nem hagyta élni egy percre sem, folyton hajtotta. Amúgy a lány alig volt nagyobb, mint a hím fele, úgyhogy csak menekült szerencsétlen. Állítólag nem is termékenyek az ilyen nőstények.

2016. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt jó tudni! Nálam is jobban hajtja a hím ezt mint a másik nőstényt.

Azért durva hogy mik vannak.

Csak az a baj hogy néha a többi hallal is agresszív míg a másik kettő teljesen békés.

2016. júl. 21. 09:07
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem a hím annyira kergette ezt, hogy esélye sem volt másokkal agresszív lenni.

Végül különtettem egy kis 40 literes medencébe egyedül, mert enni sem hagyta a fiú, attól féltem, hogy elpusztul.

2016. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért itt nem ennyire súlyos a helyzet, de eléggé szívok vele sajnos :/
2016. júl. 21. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!