Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden vörösneon halam egyesével reggelre elpusztúl?

Figyelt kérdés
Valaki légyszíves írja le hogy ha neki van és hoszzú ideje megvannak hogy milyenek a tartási körülmények. Hátha ott a hiba. 120 literes akváriumom van, sok dűs növényzetem,elég erős szűrőm,a vízet rendszeresen cserélem hetente 6-7 naponta. Az ajzatot is apró szemű
2016. júl. 24. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
milyen szűrő? pontosan mennyi hal lakja? hány fokos a víz? mennyire kemény a vized?
2016. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy atinan cf-800 külső szűrőm van,25-28 fokos a víz álltalában.most a meleg miatt ventilátorral is hütőtem a vízet is. 1 algaevő 1 xifó 2 black moly 1 dalmata moly és 7 sárga moly 1 harcsa meg egy sepregető garnéla van meg sok növény is
2016. júl. 24. 13:33
 3/10 A kérdező kommentje:
A vízem megmértem 25 kemény volt
2016. júl. 24. 13:33
 4/10 A kérdező kommentje:
6 db Neon volt abból 2 elpusztult és mindig este haltak meg. Amikor megvettem őket még sötétben is raktam be őket a stressz miatt. Utána már nem is volt fel kapcsolva a lámpa másnap reggelig
2016. júl. 24. 13:35
 5/10 anonim ***** válasza:

valamit nagyon rosszul csinálsz. vizet nem cserélünk 6-7 naponta.

nyilván részleges vízcsere kell, de ha jól értem te az egészet lecseréled. minek?

legalább pihentett vizet használsz? könnyen lehet,hogy ez a bajuk

2016. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Dehogy nem az egészet cserélem le csak. 20% kát szoktam cserélni.
2016. júl. 25. 04:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezért hasznos hasonló vízigényű halakat tartani.


A leírtakból csak az derül ki, nagyon kemény a víz. A sima neon jobban bírná, a vörös jobban igényli a lágy savas vizet. Viszont jobban bírja a melegebb vizet is, nyáron nincs vele gond.

Mondanál, hogy néha cserélj vizet ioncserélt vízzel, de az meg az elevenszülőknek nem jó, mert azok meg a kemény vizet szeretik.


Ettől függetlenül meg lehet próbálni, nem kell túlzásba vinni, apánként lejjebb lehetne vinni a keménységet mondjuk 15-20 nk körülire.


Hogy este halnak meg, az mit jelent? Lámpaoltás után órákkal, vagy lámpaoltás körül, több órás világítás után?

2016. júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt jelenti hogy mikor este le kapcsolom a villanyt és lefekszek akkor másnap mikor odamegyek h felkacsoljam akkor hálott valaki.ja és nem világítok sokat mielőtt ezzel jönétek
2016. júl. 25. 09:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a világítás mértéke számít, csak gyanakodtam valamire, de ilyen magas keménységnél és így, hogy reggelre van elhullás, ez így nem lehet ok.

Összetett dolog, nem kezdek bele.


Így viszont csak a keménység marad.

Esetleg még azt lehet kipróbálni, hogy egy kúra erejéig veszel a szűrőbe aktív szenet, hátha segít.

2016. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok köszi
2016. júl. 25. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!