Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaírtás, hogyan?

Algaírtás, hogyan?

Figyelt kérdés

Feltettem már ezt a kérdést hasonlóan http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__7..

Milyen algák lehetnek ezek? Hogyan tudom eltüntetni? Miért pirosodott de némelyik fekete szál az üvegemen?

Olvastam hogy egy takaróval ha letakarom az akit akkor eltűnhet az ecset alga, ezért már 2-3 napja letakarom, csak etetésre van felcsapva a lámpa. Lehet hogy ezért pirosodik? Vagy lehet hogy nem is ecset hanem agancs alga?


2016. júl. 26. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs bekapcsolva a lámpa, tönkre fognak menni a növényeid (nem mellesleg a halaknak sem tesz jót), ez nem megoldás.
2016. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor mondj egy megoldást! :)
2016. júl. 26. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alga is része a biotópnak, teljesen soha nem irtható ki. Az algásodás okát kellene kitalálni, hőmérséklet, szűrési hatékonyság, halsűrűség, etetés, vízminőség...


Ecset algánál érdemes emelni a pH-t, csökkenteni a nitrát szintet és az összes fertőződött tárgyat kivenni, fertőtleníteni és úgy visszatenni. Érdemes volna - ha a halak bírják - néhány meszes követ betenni.


A növényekről érdemes egyszerűen levágni a levelet és kidobni, vagy ha nagyon meg akarod kímélni a növényeket, akkor áttenni mondjuk egy nagyobb befőttes üvegbe és ott fertőtleníteni és később lemosni, karanténban tartani és úgy visszaraktni.

2016. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A blackout nem így működik. Vagy sötétet csinálsz 3-4 napra, vagy nem. Ha nem, akkor az nem sötét kúra. Az egy összevisszaság.

Egyébként nem ártana értelmezni az eredeti kérdés 1,2 válaszát.


Hiába irtod ki, ha semmin nem változtatsz, ugyanúgy visszajön.

Persze a kiirtás se egyszerű, (sőt, konkrétan az egyik legnagyobb sz-ás az ecsetalga) de de a körülmények megváltoztatása, hogy kevésbé legyen számára ideális a környezet, fontosabb.


Már csak azért is, mert az irtásnak is ez az egyik leghatásosabb módja. Más nem létezik. Nincs olyan csodaszer, vagy vegyszer, amitől eltűnne.

A változtatások aprólékos, hosszú folyamata helyett csak a teljes restart segít.

De akkor se ugyanolyanra kell megcsinálni, mert -logikusan- ha egyszer már ideálisak voltak azok a körülmények, másodszor, meg ezredszer is ideálisak lesznek.

2016. júl. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, meszes kő helyett mehet kagyló is bele ugye vagy csiga? A nitrát szintet hogyan tudom csökkenteni, vagy mitől nől meg a nitrát szint az akváriumban?

Ha össze tudnám hozni hogy a nitrát szintet csökkentsem, meg a meszes köveket vagy kagylókat tegyek bele, meg besötétítsek 4 napra akkor eltűnhet az alga belőle? Ja és a pH t mivel tudom növelni? A halak a pH emelés mennyire tűrik? Molly, páncélos harcsa, anci

2016. júl. 27. 21:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Na, bonyolódik a dolog, jönnek a trollok...


Egy meszes kődarab, meg kagylóhéj , lószart se csinál a vízzel, a pH-t (hál istennek) meg se tudja moccantani.


A keménységet némileg növelheti, amit viszont a lágyvizes halaid nem fognak díjazni.

Ennél már csak azt utálnák jobban, ha elkezdenéd tényleg b-ogatni a pH-t, és utálatuk jeléül a savas vizet igénylő halaid jó eséllyel rövid időn belül feldobnák a nem létező talpukat.


Mindezt poénból, mert hogy ezzel semmiféle algát nem szüntetnél meg, az is biztos.


A nitrátot részleges vízcserékkel tudod csökkenteni, ami eddig is megvolt, úgyhogy valószínűleg, hogy nem magas a nitrát szinted.

Tovább csökkenteni egészségesen növő, megfelelő mennyiségű növénnyel tudod.


De ez ott van az eredeti kérdés 1. válaszában, a többi használható, kipróbálható , hasznos módosítás mellett, amiket nem fogok mégegyszer leírni.

2016. júl. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!