Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 6W LED világításmellett...

6W LED világításmellett milyen növényeket tarthatok?

Figyelt kérdés
Az aksi 54 literes, gömbmohát kaptunk ajándékba,az ugye alacsony fényigényű :) Jávai moha mehet? olyan kell ami viszonylag gyorsan nő

2016. aug. 3. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezt inkabb a kisallat kereskedesbe tudod megkerdezni mert ott adnak direkt olyan novenyt ami szereti ezt a fenyt
2016. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom,csak gondoltam itt is megkérdezem,nehogy becsapjanak,és mondjuk eladjanak nekem egy magas fényigényűt :)
2016. aug. 3. 14:21
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

az elsőre nehogy hallgass a kisállatkereskedésbe a növény fajtáját nem tudják megmondani , nem hogy az igényeit...

az alatt a legigénytelenebbek talán elvegetálnak

pl anubias, gömbmoha

2016. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
pedig ott be fogna csapni, nem direkt, hanem azért mert világtalanok ,lehet az eladó 2 hetet még a tescoban volt eladó... :D
2016. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
jávai már nem biztos, h megelégszik ennyivel ,1 próbát megér ,de gyors növekedést egyik növénytől se várj. vegetálni fognak
2016. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kereskedésben pont annyit érdemes kérdezni, hogy tudnak e áfás számlát írni, max annyihoz értenek.. lévén, hogy eladók.


6 watt alatt kb semmi nem marad meg, a legaszkétább, legárnyéktűrőbb növények talán elvegetálnak alatta, érdemi fejlődés nélkül.

Gömbmoha, anubias nana talán nem pusztul ki, de a növekedésüket úgy tudod mérni, ha évente készítesz egy fényképet, és összehasonlítod , nőtt e fél centit.


Viszonylag gyorsan növő növényekhez kb 4-szer ekkora fényerő kell.

Gyorsan növőkhöz kb 10-szer ekkora.

2016. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Dehát LED !valaki tudja rajtam kívül mi az?
2016. aug. 3. 18:48
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen.


[link]


Szerinted az arcoskodásodtól a LED fog több fotont kibocsátani, vagy a klorofill fogja magasabb hatásfokon abszorbeálni azt?


(Ja, tudod mi az a foton? És a klorofill?

LED hatásfoka? Spektruma? Fotoszintézis?)

2016. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Figyelj. Az a lényeg,amit mondani szeretnék ,hogy a LED fény többW mint a sima érted? Jó ha nem az de baj. Olvasd el az akvaguru.hun az erre vonatkozó cikket.
2016. aug. 3. 20:29
 10/15 A kérdező kommentje:
Vagy inkább ne . Úgysem érdekel . Amúgy bocs a kirohanasert. Csak...
2016. aug. 3. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!