Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire jó az aktív szén?

Toma781 kérdése:

Mire jó az aktív szén?

Figyelt kérdés
2016. aug. 6. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Ha például megy a hasad, akkor ezt használhatod, hogy ,,jobb legyen".

Különféle anyagok szűrésére is használják, illetve mivel energiahordozó, ezért el is szokták égetni (mondjuk az aktív szenet nem tudom, mennyire szokták elégetni :/ )

2016. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Mivel hatalmas a felülete, ezért anyagok megkötésére használják. Például, ha megy a hasad, akkor ezzel segítenek rajtad, h elmuljon a hasmenés.
2016. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy értetem hogy ha az akvárium szűrőjében van akkor mivel jobb vagy rosszabb mint mondjuk a szivacs vagy sziporax?
2016. aug. 7. 00:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia a siporax nagyon jó ahogy a szivacs is. Nyugodtan használd tovább én úgy tudom nem jobb. Vagy ha majd használni fogod akkor használj még perlon vattát. Nem vagyok annyira tapasztalt úgyhogy ha nem pontos akkor bocsi!
2016. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
teljesen más. a szén az kémia szűrőanyag, a szivacs meg a siporax az biológia (korábban a szivacsra csak mechanikai szűrőanyagként tekintettek, de kezdik belátni az emberek h az egyik legjobb biológia közeg, a siporaxot pedig lassan csak mechanikai szűrésre használják, 180 fokos fordulat :) ) az aktív szét használata normális biológia szűrés esetén csak betegségek után indokolt, h kivegye a vegyszert a vízből, egyéb esetben a szekrényben a helye. :)
2016. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!