Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez az összeállítás...

Szerintetek ez az összeállítás mehet így vagy sok lesz?

Figyelt kérdés
Lesz egy 100 l-es akváriumom,a szűrő egy Atman AT Powerhead 201 Biofilter, a világítás LED, a fűtőt pedig nem tudom. Porlasztót is tervezek bele. Dús növényzetű lesz, de a növények típusát még nem tudom. És a lényeg: 6 db páncélos, 2 db sziámi ormányosmárna, 6 db villásfarkú kalászhal, és 6 db rózsa fantomlazac.

2016. aug. 7. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:

112 literben voltak villásfarkú kalászhalaim. Hol is kezdjem...?

- 6 nem elég. 10-12 db legalább.

- 1 hímre 2-3 nőstény legalább, a folyamatos balhék elkerülése érdekében.

- Ezek a halak iszonyatosan élénkek. Mint a bespeedezett zebra dániók. Ennek köszönhetően iszonyatosan szórakoztatóak is. Viszont békés, nyugodt halakat könnyen kikészítenek és felzabálják előlük a kaját. Én Stiphodon sp. gébekkel tartottam őket: látványosan nem szerették a spenótot, de azért ették, mert mindenki más is ette és nehogy már ők kimaradjanak a buliból... Hibbant népség. A fagyaszott eleség soha nem jutott el az akvárium aljáig, tehát ha komolyan gondoltad a Corydosasokat, valami alternatív etetési megoldást kell találnod.


Szóval szerintem döntsd el, hogy mit akarsz: egy nyugodtabb fantomlazacos akvát vagy egy pörgős kalászhalasat.

(Ormányos márnákhoz én nem értek, a laza 10-15 centis méretük miatt én bottal sem piszkálnám meg őket.)

2016. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönöm. Akkor a villásfarkú kalászhal sztornó, helyette megy valami más. köszi! :)
2016. aug. 7. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!