Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Második akváriumom van és...

Második akváriumom van és eddig mindkettő eltört/megrepedt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem csinálok velük semmit, de egyszerűen elrepednek. Most lett megcsináltatva de már félek újra feltölteni.

Milyen ragasztókat tudnátok még ajánlani? vagy mit csináljak?


2010. ápr. 18. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Vegyél stabil akváriumot. Nyilván nem jól csinálták/csinálják meg.
2010. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Tegyél alá egy filc lapot, de sehol ne lógjon le róla az akvárium.
2010. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat..

szakkeredkedésben vettem mindketőt, és most ott is cserélték ki az egyik üveglapot..

stabil asztalon van, altt van terítő, semmi más nincs az asztalon, sose lököm meg vagy ilyenek..

2010. ápr. 18. 20:27
 4/24 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolom,hogy tegyél alá egy polifoamot,vagy valamit,ne asztalterítőt.És ne abban a boltba vegyél legközelebb akváriumot.Viszont ha nem az akvárium a rossz akkor a helye nálad.Amugy az is lehet hogy vékonyabb üvegből csinálják mint kellene.Pl az én gyári 54literesem 5mm vastag üvegből volt.Neked hány literes és hány mili vastag az öveg?
2010. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Salx Narval ***** válasza:
Nem igazán derült ki, hogy eltört, vagy elengedett a ragasztás,minden esetre valamit nem jól csinálnak, vagy az arányok, vagy a vastagság és az is lehet, hogy egyszerűen valami gagyi ragasztót használnak, esetleg nem tisztítják meg rendesen az üveget.Merevítővel is el kellene látni egy akváriumot, bár nem írtad, hogy mekkora.Ha leírod az adatokat, biztosan kiderül, hol követték el a hibát.Te viszont valóban használj vastagabb alátétet, de nem hinném, hogy ez okozta nálad a gondot.Minden esetre nagyon bosszantó dolog.
2010. ápr. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Hol repedt meg? Szoktad-e mozgatni?
2010. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

köszi mindnekinek aki próbált segíteni.

54 lieres akváriumom van 9-es üvegből készült,

egyszer keresztbe eltört az alja, most meg a hátulja ( újjat vettem)

most megragasztották, de a ragasztásnál megint folyik szal viszem vissza:(

nem mozdítom, fix helye van, meg se tudnám lökni vagy ilyesmi..

2010. ápr. 19. 17:22
 8/24 Salx Narval ***** válasza:
Te jó ég, milyen üveg lehet ez.Nálam 8mm vastag üvegből van a 300literes akvárium.Hát a vastagság az bőven megfelelő, itt valamit nagyon rosszul és rossz anyagból csinálnak.9-es üvegnek akkor sem szabadna eltörni 54liter víztől, ha a fele lelóg az asztalról.A ragasztásnak 10 év után is tartania kell.Remélem mindent javítást ingyen elvégeznek, bár én a pénzemet kérném és máshol készíttetném el.
2010. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Hát már én is nagyon elvagyok keseredve...

Állandóan már azt figyelgetni h ugye nem tört e el avgy nem repedt e meg már nagyon rossz. Félek már komolyan haza jönni, hogy nincs e kifolyva a víz..

Hát most majd én végighúzom vmilyen ragasztóval, csak még venni kéne de nem tudom h miet, mert már csak az egyik sarka söpög, a többi már okés..

csak a halaim sajnálom..szegények, most elég rossz nekik, szomszédtól kaptam egy gömb akváriumot, amit ők növény beültetésnek hazsnáltak, nem tudom hova rakni őket, most is majd vissza kell vinni mert folyik, másik akváriumom meg nincs itthon, mert nem gondoltam volna h ilyen lesz..

de most már kezem azt hinni h ez a sors akarata és nekem nem valók halak:(

avgy csak egyszerűen ennyire szerencsétlen vok

2010. ápr. 19. 19:15
 10/24 anonim ***** válasza:
54 literes akváriumot 4mm-es üvegből szoktak/szoktam készíteni. 9-esből felesleges és feleslegesen drága. Ha az alja repedt el, akkor nem síkon volt megtámasztva.
2010. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!