Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert habzik a viz teteje?

Miert habzik a viz teteje?

Figyelt kérdés
Udv mindenkinek. Par napja kaptam meg a 140 literes akvaiumom, elotte egy 50 literes volt. Berendeztem, vartam ket napot, utana betelepitettem a halaimat. 1 par anci, 1 labeo, 1 algaevo csikhal, 3 pancelos, 5 tetra. A levegoztetom, ami szuro is egyben 160 literhez elegendo. Mielott beraktam volna a halakat semmi baj nem volt mukodott szepen. Tegnap koltoztek be a halak, ma amikor hazaertem fel centi vastaon allt a hab a viz tetejen. A levegozteto kavarta a habot megallas nelkul. Leszedtem a habot es atmostam a levegoztetot (mindig csak tiszta vizzel) de meg mindig habzik, es nem tudom mitol lehet. Mi lehet a baj, es mit tehetek ellene? A habnak olyan hangja volt mint amikor kloros viz jon a csapbol. Lehet hogy az uj kavicsok miatt van ez? Pedig alaposan atmostam. A valaszokat elore koszonom

2016. szept. 1. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk lehet valami köze hozzá, hogy olyan alapvető dolgokban hibáztál, hogy 3 hét helyett 2 napot vártál, meg tiszta vízzel mosod a szűrődet akváriumvíz helyett.

Gyakorlatilag nulla szűrésed van.

Szerintem vagy 2 hétig nagyon keveset etess, meg naponta cserélj 10-20 vizet, különben a habzás lesz a legkisebb bajod.

(Egyébként ritka az a belső szűrő -normálisan beért korában is- ami képes megbirkózni 140 literrel, az csak egy promóciós duma amit a gyártó ráír ajánlásnak.)

2016. szept. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
10-20%
2016. szept. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!