Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista? Tudnátok...

Kezdő akvarista? Tudnátok segíteni egy kicsit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék akvázni, viszont még sulizok, nincs túl sok pénzem rá. Kaptam egy 40 literes aksit, azzal szeretném elkezdeni.

Vagy bettara, vagy nano halakra gondoltam. Mindenkpen szeretném növényesíteni, azt tudom, hogy a betta igényli is, és nem bántja a növényeket, de mi a helyzet a nanokkal? 40 literbe mennyi nano férne el, esetleg több fajtát is keverhetek?

Mivel csak az akvárium van meg, így mire lenne még szükségem? És ez kb mennyibe kerülne(szűrő, növények, világítás stb)

Az alapokat ismerem, tehát h hogyan kell beindítani egy aksit(3 hétig üresen járatni közben halkaját szórni bele, én úgy gondoltam, hogy 2 hétig üresen járatnám, majd betelepíteném a növényeket, és még 2 hétig járatnám, mire halat teszek bele, ez így megfelene?)


2016. szept. 2. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A kapható nanohalak nagy része sajnos eléggé igényli a lágy vizet, amit ilyen kis méretben úgy érdemes csinálni, hogy egyrészt alapból ioncserélt vízzel kevered a csapvizet, és úgy indítod az aksit, másrészt minden egyes rendszeres részleges vízcserénél (heti 2×15% ) tartod ezt az arányt, és ilyen keverékkel cseréled a vizet.


Illetve előbb azt kell megtudni, hogy a boltban miben tartják, mert ha csapvízben kínozzák (van ilyen) akkor neked is csapvízben kell kínoznod, mert akkora változást nem tud elviselni, és lassan, 1-2 hét alatt lelágyítani a vizet kívánt mértékre.

Ezt a fenntartási költségbe kalkuláld bele.

Ha nem akarsz ioncseréltre költeni, akkor keményebb vizet elviselő halakat kell választanod.


[link]

2016. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 toma781 ***** válasza:
Én a törpe gömbhalat ajánlanám szerintem nagyon jopofa halak kicsik és ha jól tudom nem túl érzékenyek a vízminőségre
2016. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!