Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok mondani könnyen...

Tudnátok mondani könnyen tartható kis halakat?

Figyelt kérdés
50 literre kellene és ha lehet csapathal előre is köszi!

2016. szept. 25. 21:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
akkor állnak össze, h nem érzik magukat teljesen biztonságban, nem szokták még meg teljesen a helyüket. nekem 140 literben volt 15 neonhal ,de azok is csak lézengtek. linkeltem a nano halakat, ha magadnak lusta vagy megnézni akkor mástól, hogyan várod el? :)
2016. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
akkor nem igazán vágom h az akvakertészek miért raknak direkt egyfajta csapathalat az akváriumba h ott osztályban ússzanak az összhatás kedvéért (kérdés ironikus)
2016. szept. 27. 17:30
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
kérdezd meg az akvaparasztokat akkor :D én konkrétan a neonról beszélek... azokat tartottam...
2016. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
30%
olyan okos vagy akkor minek kérdezel ? (ironikus DDDD )
2016. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Platypus ***** válasza:

Elég ritka látvány, hogy a kérdezőnek van több esze, mint a válaszoló(k?)nak :)


A csapathalak természetes viselkedése a csapatos mozgás, akkor is, ha biztonságban érzik magukat. Kajaidőben szétszélednek, de az unalmas óráikat együtt töltik. Az akvaparasztok nem azért választanak ilyeneket, hogy aztán majd direkt paráztassák őket fényképezés előtt, csakhogy meglegyen a rajmozgás.


Az amanda lazac nem tetszik? Pici is, csapathal is, és csapvízben is tartható. A Boraras urophtalmoides is hasonló eset. Szép nagy raj elfér belőle 50 literben.

2016. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
ne mesélj még... az én neonjaim erről nem tudtak... :D szólhattál volna neki.. FB akvarista oldalon a csávónak 300 neonja volt, de nekik se szóltál erről :D :P a petitella együtt mozog, de ő rajhal... kicsit többet vártam tőled kacsacsőrű... :DDDD
2016. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
és én konkrétan a neonról beszéltem... azokat tartottam... a tropheusok is csapathalak mégse mozognak együtt... :D nah mind1, csak nőből vagy :D :P
2016. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
de úriember vagyok , nem pontozlak le :P
2016. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

amandáim vannak de nekem érzékeny vmiért az régről van stabil 4 db de ha veszek hozzájuk mindig elpusztulnak egy fél év múlva vmiért 26 fok stabil télen nyáron lágy víz olyan 9-10 gh 5-6 kh (leginkább a tenellus miatt másképp elpusztul) 30-40% vízcsere (ami sokszor a növények rovására megy)


de az a vicces h vannak az akvámba érzékenyebb élőlények is amano meg cseresznye garnéla az amanok megvannak már lassan másfél éve a garnélák meg 3 éve és semmi bajuk kivéve ha megöregednek de egy beteg garnélát nem láttam még soha


multkor akartam venni egy helyről de nem voltam olyan helyzetben h vegyek jövőhéten visszamentem és tiszta fehér pötty az összes darakór... nem tudom h én vagyok-e a hibás vagy akiknél tárolva van a hal de azt tudom h este a bevásárló központokban nincs fűtés és 20 fokra lemegy a hőmérséklet télen meg talán még alá is... nappal meg van olyan 23-24 fok is néhol és a legtöbb akváriumba sőt tulajdonképpen semelyikbe nincs fűtés ahol néztem legutóbb ott a halas palit mondjuk ismerem azt panaszkodott h az ősz meg a tavasz a legkritikusabb ott mivel szarul van az egész hely leszigetelve... olyan a hőmérséklet bent mint kint és hát ez egy trópusi halnak nem éppen frankó... nos hát innen gondolnám én h eleve legyengültet vagy beteget vehetek? bár akkor nem értem miért él olyan hosszú ideig...


és komolyan isten lássa lelkem a lehető legnagyobb odafigyeléssel csinálok mindent tisztában vagyok az alapokkal de mégis ez nekem furcsa azért gondoltam h lecserélem az állományt na de mégis mire?

2016. szept. 28. 21:20
 20/21 A kérdező kommentje:
am miért írsz ilyeneket h akvaparasztok? ezzel csak magadat járatod le
2016. szept. 28. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!