Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyors kérdés. Az normális,...

Gyors kérdés. Az normális, hogy az aranyhal etetés után nagyon megélénkül?

Figyelt kérdés

Oda-vissza szlalomozik az akváriumba (93 literes). Eddig egyhelyben pihizett, majd 2 bogyó táp után nagyon bepörgött. Tegnap, és tegnap előtt nem csinált ilyet. Kényszer megoldásként egyedül van (3 napja).

Lesz még egy csomó kérdésem, de egyelőre ennyi mert félek hogy valami gond van.

Víz 21 fokos. 93 literes. 7db növény-el. Friss akvárium tudom, hogy 3-4 hetet kellett volna várni míg a víz "megérik" de nem volt más megoldás.

A választ előre is köszönöm.



2016. okt. 4. 11:20
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:

Acquario Milo 80 Luxline az akvárium neve egész pontosan. A hőszabályzót kivettem. A centrifuga pedig ez a kicsi Hydor 250/70 ( [link] ).


Ő az, szegénykém, eddig kerti tóban volt a rokonomnál, de az átok macska képes volt kivadászni a társait, ő az egyedüli túlélő. Az oldalán látszanak is, feltételezhetően a karom nyomok.


[link]

2016. okt. 4. 11:38
 2/51 A kérdező kommentje:

A centrifuga folyton megy, oxigénhiány csak nem lehet, a klór már rég elpárolgott. +Plusz tegnap és tegnap előtt beleöntöttem a Sera aquatan, a Biostart, és a Liqui Carbo-ból az előírt mennyiségeket.

Azt mondjuk észrevettem, hogy főleg a kiáramló vízzel szemben úszkál most. Mialatt ezt leírtam azóta folyton mozgásban van. Talán csak jól érzi magát? ;)

Nem tudom.

2016. okt. 4. 11:45
 3/51 anonim ***** válasza:
a szűrő milyen? ha az megfelelő akkor elvan 1 ideig ebbe az akvába
2016. okt. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
45%
ja csak pár napig ne adj enni neki, amíg a lebontó baktériumok el nem szaporodnak valamennyire
2016. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Az akváriummal együtt volt. Egy Milo 28-as belső szűrő. Ez elég vajon?

Azt olvastam, hogy aranyhalaknak alap a külső, ez igaz? Akkor sejtem a választ.

2016. okt. 4. 12:07
 6/51 A kérdező kommentje:

Az áramlást még mindig nagyon élvezi(?), pörög mint a mérgezett egér.


[link]

2016. okt. 4. 12:09
 7/51 A kérdező kommentje:
Pár napig? Az kb mennyi? Azt, tudom, hogy egy héten egyszer tartani kell egy koplaló napot.
2016. okt. 4. 12:11
 8/51 anonim ***** válasza:

Azt az 1 halat elbírná ez a szűrő, ha be lenne érve.

Etetéssel tényleg óvatosan, mert nincs ami lebontsa a salakanyagot.

Adhatsz neki naponta is enni, csak oszd el kettővel azt a mennyiséget amire először gondoltál, és ha az megvan, oszd el néggyel. :)

Lassan emeld az adagot, minimum 2 hét alatt érd el a rendes mennyiséget. (az kb annyi, amennyit fél perc alatt megeszik)


Egyébként társas lény lévén olyan nagy nem érezheti magát jól, nem rosszak a mostani körülmények, de azért nem is ideálisak.


Ami a bepörgést illeti... hát aktív, néha edz, én is szoktam, ez rendben van.

2016. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor elvileg nincs életveszély, csak arra gyúr, hogy elmenekülhessen, és kitörhesse az 0,5cm-es üveget, ok. :-)

Ekkora akváriumba, mellé, mit érdemes még telepíteni?

Nyilván egy másikat, lehetőleg ellenkező neműt. :-) ...és?

A szűrőt cseréljem, de mire?

Köszi mégegyszer a tanácsokat.

2016. okt. 4. 12:45
 10/51 anonim ***** válasza:

Nem érdemes ekkorában hidegvizi, és aranyhalas akváriumot csinálni.

200 liter a beugró méret, mivel ahogy említettem, szeretik a társaságot, és mivel nem párban élnek, hanem csapatban, 1 db + hallal nem vagy kisegítve.

4-5 példánnyal lehet tervezni, de mivel testfelépítésüknél fogva a vizet is nagyon terhelik, meg simán megnőnek fél kilósra, halanként 50 liter nettó vizet érdemes számolni.

Ha meg akarod tartani, akkor olyan halat kell keresni, ami bírja a hideg vizet.

2016. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!