Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen követ, fát tehetek,...

Milyen követ, fát tehetek, akváriumba?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék erre költeni, szedtem fát, követ erdőbe. Ha a köveket lekefélem, kifőzöm, majd ezt megismétlem akkor mehetnek? Nem mézkő vagy ilyesmi, szerintem valami vulkáni eredetű de igazából ötletem sincs.


Fával szintén ez. Azt sem tudom pontosan milyen, valószínű hogy bükk, cser, tölgy. Pár ágat szedtem, meg egy nagyobb félig meddig korhadt gyökeret viszont az nagyon tetszik, íves és lyukas. Ha ezeket is kifőzöm, majd lekefélem, megismétlem és hónapig áztatom akkor használhatók.


Egyébként gallyakat lehet nem is teszek bele, majd szerzek fűzfát (azt is áztatni kell, nem elég főzni meg megsikálni?), viszont egy nagyobb vaskosabb fadarabot is akarok bele tenni, de nem akarok 3-6-10 ezer forintokat kidobni erre.


2016. okt. 8. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
én azon a véleményen vagyok hogy az akvarisztika nem ocsló dolog és ha szép látványt akarsz akkor arra költeni kell előszőr én is próbálkoztam szőlőtőkével meg hasonlókkal de fényévekre volt a látvány a "profi" dekorációtol úgyhogy inkább rááldoztam pár 10 ezer forintot és így gyönyörű lett :)
2016. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Későbbiekben majd lehet szánok rá, sőt biztos. De most elment egy csomópénz a beindításra, több mint szerettem volna, amit persze elfogadok, nem sajnálom rá, de ez már olyan dolog ami ráér, vagy ha megoldható így akkor miért ne? Egyébként gondolom amit veszel az is természetes innentől már nem profi munkán múlik hanem szerencsén (hogy mit találsz), meg fatípuson.
2016. okt. 8. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:

"Egyébként gondolom amit veszel az is természetes innentől már nem profi munkán múlik hanem szerencsén"

A boltban vett fáról lehet tudni, hogy milyen fajta és hogy megfelelően elő lett készítve, tehát:

1. NEM fog belerohadni az akváriumomba

2. NEM fog semmi káros anyagot beleengedni a vizembe (méreg, illóolajok, mert elszabtam a választást vagy fanedvek, mert mégsem volt elég száraz)

Mondom ezt én úgy, hogy nekem meg csavart fűz van az akváriumomban. Ha engem kérdezel, az a minimum, hogy tudd, milyen fajta fával dolgozol.


Köveknél ugyanez a helyzet: attól, hogy nem mészkő és nem keményíti fel a vizedet, még tud belőle olyan dolog kioldódni, ami káros az akváriumodra.


Az előzővel ellentétben én nem a dolog esztétikai értékével érvelnék, hanem azzal, hogy ez a "nem tudom milyen anyagot használok, nem tudom hogyan használjam fel, de nem akarok rá költeni" pontosan úgy hangzik, mintha orosz rulettet játszanál a leendő halaid életével. (Tudjuk, hogy csakegyhal, de mégis csak Élet ráadásul ha magadhoz veszed a te felelősséged, nemde?)

2016. okt. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Épp ez az hogy nem játszok és megkérdeztem hogy gond lehet-e belőle, gondolom nem én vagyok az első aki így próbálja megoldani a problémát (ergo nincs rá jelenleg pénzem). Tapasztalat alapján kértem tanácsot, nem kívántam játszani halak életével.


A kő amit hoztam egyáltalán nem tűnik olyannak mint aki káros anyagokat tudna kibocsájtani, egyáltalán nem porózus és mondtam vulkáni eredetű, habár igaz hogy csak valószínűleg, de őszintén kétlem hogy az speciál gondot okozna.


Na a fa is biztos hogy valamelyik 3 közül való, na és arról már tényleg semmi véleményt nem tudok nyilvánítani. Egy biztos, amíg valaki meg nem erősíti hogy nem lesz gond belőle, addig nem rakom bele, ne aggódj.

2016. okt. 9. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!