Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy fekete molli halam...

David1112 kérdése:

Van egy fekete molli halam let neonhalam (egy fiu es egy lany) es egy sarga feher csikos halam a fekete molli mindha kirelesztenek valaki meg tudna mondani miert?

Figyelt kérdés
10 litres az akvariumom van egy szurom kb 20 v de a leggyengeb fokozatra van allitva. Es vannak kagylok benne.

2016. okt. 9. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

30 liter alatt tilos gerinces állatot tartani! és amúgy jó lenne ha úgy fogalmaznad meg a kérdést, hogy legyen értelme is.

Szerintem nem a kirekesztes most a legnagyobb probléma, hanem hogy mikor tudsz elmenni venni egy minimum 60-70 literes akváriumot. Amúgy valami olyasmit vettem ki, hogy 2 neonod van, na az csapathal 7-8 kell belőle, de egy ekkora befottesuvegbe, meg jó hogy nem vettél. Vagy vegyél normális akváriumot, vagy vidd vissza a halakat a boltba.

2016. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 toma781 ***** válasza:

1. Amit az első már leírt 30 liter alatt tilos gerinces állatot tartani ( nem mi találtuk ki a törvény tíltja )

2. Mollit 100 litertől lehet tartani és nem egyedül, neonhalnak 70-80 centis úszótér kell ( gyári méretben 96 vagy 112literes akvárium)

3. Hatalmas felelőtlenség úgy venni egy állatot hogy kicsit sem olvasol utánna az igényeinek, ráadásul te úgy vettél egy halat hogy azt se tudtad hogy milyen fajta hal


Igazából amikor elkeztem az akvarisztikával foglalkozni én is így kezdtem. Össze vissza vettem minden féle halat csak én nem 4 halat hanem egy 20 literesbe vettem 1 bettát 4 guppit 1 cápaharcsát 1 szumátrai díszmárnát 1 plekot 2páncélosharcsát szürőm nem is volt. Inkább halászlé volt mint akvárium (egy héten belül minden halam megdöglött), de ami a legfontosabb hogy rájöttem arra hogy hibáztam, utánna olvastam a dolgoknak rájöttem hogy mit rontottam el és most már 6. éve van akváriumom. Most lett egy (szerintem) nagyon szép 200 literes akváriumom leleupikkal és csigasügerekkel. Szóval mivel gondolom hogy te most kezdted a dolgot még nem késő hogy kijavítsd a hibáid. Olvass NAGYON SOKAT pl: akvaguru, akvafarm, diszhal.info és javítsd ki amit elrontottál. Nekem már régóta van akváriumom és én is sok kérdést teszek fel, de inkább kérdezz meg mindent mint hogy kínozd a halakat.

Remélem segítettem és tanulni fogsz az én hibámból

2016. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
mind1 ,mert nem fogják sokáig húzni, sztem az is a te kérdésed volt, le lett írva, h halaknak alkalmatlan 10 liter.... milyen érzés egy kis rohadt állatkínzónak lenni?
2016. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat igazabol 1 hette van megveveve a fekete molli es az a fajta aranyhal a neonok pedig 1 honapja a sarga aranyhalrol en erdeklodtem az arusnal aszt mondtak danio zebra de az mashogy nez ki.

mostmar a negy hal kezd baratkozni eddig nem tudtam miert nem megy oda hozajuk de mostmar tudom a valaszokat megegyszer koszonom

2016. okt. 10. 12:13
 5/15 A kérdező kommentje:

A harmadik valaszolonak nem koszonom a valaszat en nem akkarom kinozni oket. De az hogy allatkinzonak mondjanak

ijet azert bocsi de kedzo vagyok szerintem gondolkoz azon hogy mit irsz

2016. okt. 10. 13:35
 6/15 anonim ***** válasza:
akkor vidd vissza a halakat. az aranyhalnak 300 literes akvárium kell. a hal vásárlás előtt kell tanulni olvasni, nem utólag a hal kárán. tehát továbbra is 1 kis állatkínzó vagy...
2016. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem montak mert elsosorban ok nem kerdeztik hogy minden felszeleresem meg van nem akkarok veled vitaba szalni mert en inteligenseb vagyok mint te mert en legalab nem mondok ojanokat a masikok fejehez hogy „egy kisallatkinzo" ugy hogy nem is tudom mi a hejzet de a valaszodat megertetem es koszonom
2016. okt. 10. 15:19
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Kamu.
2016. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Neolamprologus anyi a valaszom hogy:



Ott voltal mikor megvetem a negy halat?

2016. okt. 10. 15:57
 10/15 anonim ***** válasza:
remélhetőleg te vagy kamu...
2016. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!