Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bántják a sügérek egymást?

Signal1980 kérdése:

Miért bántják a sügérek egymást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Adott egy 200 literes akvárium. 1 évvel ezelőtt berendeztem sügéresnek. vettem bele 10 db yellow sügért, 5db páncélosharcsát, és 2 db ancit.

kb 8 hónapig szépen ment minden halpusztulás nélkül. A sügérek még szaporodtak is mert mindig kisebb nagyobb sügéreket is. hol megnőttek hol eltüntek (gondolom megették)

De kb 2 hónapja a következő probléma lépett fel. mindig van egy 1db yellow sügér ami kék zöld és meg van tépve. egy ideig bújkál szegény de csak megadja magát és elpusztul. aztán 1 hét műlva kezdődik előröl egy másikkal. Figyelgettem őket de semmi agresszivitást nem mutat egyik hal sem. Már ott tart a dolog hogy 4-5 db sügérem van. Ha tudnátok valami használható infót nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. okt. 11. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
kicsi 200 liter nekik, ennyi...
2016. okt. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Csereld le az egesz populaciot
2016. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a probléma és sajna én se tudom mit kell ilyenkor tenni


Am az sügerem nem sügérem

2016. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
azt kell csinálni ,h 300 litertől szabad mbunát tartani. több hal, kevesebb agresszió.
2016. okt. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69% de jól írta... sügéremnek kell írni, bölcsebb maradtál volna, ha nem okoskodtál volna :DDDDDDDDDDDd
2016. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

kicsi az aksi 5 db-nak is? És akkor 7-8 hónapig miért em jelentkezett a probléma? Gondolom a kishalak azért voltak mert volt szaporulat. Akkor csak jól érezték magukat 7 hónapig ha szaporodtak is.

Azon gondolkozom lehet lecserélem valami békésebb sügér fajtára.

2016. okt. 11. 18:46
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
azért mert ezek ilyen halak... egy öreg sügéres modnta, h még 1 év után se lehet 100 % kijelenteni, h működik a társítás.... épp 5 hal kevés, ha lenne 20 yellowd és abból mondjuk 10 hím akkor az alfa hím nem csak 1-2 hímet verne el , hanem másik 9- et így egy hal keveseebbett kap, jobban megoszlik a figyelme... válts profilt, mert mbunáknak kevés 200 liter...
2016. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
nekem 1,5 év után is van meglepetés... tropheus ikolát tartok... a 2. es hímem a 3-4 es hímet folyamatosan basztatta... 2 napja a sarokba van , valamelyik úgy szétverte, h rossz ránézni... most alig világítok egy nap ,h felépüljön, kicsit megerősödjön, h a banda visszavegye... nem beszélek félre...
2016. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat. esetleg akkor tudnátok ajánlani valami sügérfajtát aminek ezek a körülmények jók mint a yellow-nak? (nem akarom újra kezdeni így csak át telepítés lenne).És hogy hány db-ot érdemes beletenni.

Ui: esetleg az működhet hogy veszek melléjük vagy 3db nőstényt?

2016. okt. 11. 18:55
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

vagy működik vagy nem.... add el őket és vegyél tanganyikai tavi ikrázó sügéreket akik nem csontozzák ki egymást 200 literbe...


tessék:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2-3 fajnak elég.

2016. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!