Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotl kérdések?

Paca001 kérdése:

Axolotl kérdések?

Figyelt kérdés

Szeretnék karácsonyra venni 3-4 axolotl-t. Az első kérdésem az lenne, hogy hol találok ilyen lapos akváriumot? Csináltassak üvegesnél? Milyen talaj-növény kell neki, illetve milyen szűrő?

35*100*35 méret lenne nekem szabad erre, ez megfelelne nekik?



2016. okt. 16. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez gőtéknek, gébeknek jó méret.
2016. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1-2 axoltlnek legyen 100×40×50 az akva minimum.
2016. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
100*35*50? a 35mélyság az fix, nincs nagyobb helyem
2016. okt. 16. 14:25
 4/8 A kérdező kommentje:
mélység*
2016. okt. 16. 14:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy ekkorába milyen szűrő kell?
2016. okt. 16. 14:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Van 1 axolotl-om, 17 éve megvan (és nem volt kicsi, amikor kaptam)

Szóval, amit tudnod kell:

-minimum 10, maximum 30 évig élnek

-1 axolotlnak kb 100-150 liter víz kell

-30-45cm-re nőnek

-15-20 fokos vízben érzik jól magukat

-igénylik a havi 40%-os vízcserét

-nem szeretik a fényt

-ha depressziósak=unatkoznak, éheztetni kezdik magukat

-harapnak, pl ha ráharapnak egy etető csipeszre, azzal súlyos károkat okoznak a szájukban, de elengedni akkor sem fogják

-sok axolotl csak élő halat, lárvát hajlandó megenni

-ha stresszesek elhalnak az agancsai, puklik nőnek a fején stb


Könnyen lesznek betegek. Nem tanácsos együtt tartani őket más axolotl-okkal, mert sokat verekednek, főleg etetéskor. Csak apró halakkal (neon) lehet együtt tartani, mert a nagyobb halak csipkednék a kopoltyúját. Szeretnek elbújni, az élő növényeket ki szokták kaparni, ezért a műanyag növények célszerűbbek. Nagy szemű kavicsot vegyél, mert az aprókat lenyelik, és felsértik magukat. Egyszerre csak egy axolotl-ot vegyél, főleg, ha ez az első, és csak ilyen kicsi akváriumod van. Amúgy az axolotlok szeretnek lebegni, ezért hosszú, mély akvárium kéne nekik, nem pedig lapos.

2016. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi egy 100*35*50-es aksiba milyen szűrés kell? Ez lenne most a legfonosabb info ami bekene szerzenm
2016. okt. 16. 15:01
 8/8 Liki István ***** válasza:
Az én aksim kb. ekkora, de a víz magassága pár centivel nagyobb, mint a szűrőé(20-24cm.)!Ennek a típusa AQUAEL FAN FILTER 2plus.de ez is le van folytva minimálisra, mivel az ürüléket csak görgeti, és ha nem veszem észre, szétmálik a vízben a sodrástól!Ez azért kellemetlen, mert másnapra a víz is büdös!Szűrésnél szerintem ez a legfontosabb szempont!
2016. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!