Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja az aranyhalamnak?

Mi a baja az aranyhalamnak?

Figyelt kérdés

Étvágytalan, alig úszkál. Az elmúlt napokban szinte csak az akvárium alján lesüllyedve lehetett látni.


Korábban a vitorláshalam is beteg volt, őt hexamitára kezeltem metronidazole-al, erre kliont tablettát váltottunk ki.


[link]


[link]


Az aranyhalon is nagyon hasonló lyukak/sebek vannak, (piros színnel bekarikáztam ) de 2 napja megjelent egy jóval nagyobb folt (kékkel lett bekarikázva )azonban a dudor közepe majdhogynem ugyan olyan mint a pirossal bekarikázott dudor valamelyike. A vitorláshalamon nem volt ekkora dudor, e miatt félek, hogy nem ugyan az a betegség, és félre kezelem az aranyhalat.


Egyéb külsőségek nem láthatóak rajta.


Segítséget előre is köszönöm !



2016. okt. 17. 00:31
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Nem vagyok biztos a dolgomban de én vírusos megbetegedésnek vélem, sajnos ez esetben a hal immunrendszerén múlik főleg, hogy képes e leküzdeni. Nagyon hasonlít a pontyhimlőre vagy az un karfiolbetegségre (Lymphocystis) vírusra. Mivel nem vagyok biztos benne jó volna ha szakértő is látná. Azt azért leírom, hogy én mit tennék de ez nem tanács. A halat elkülöníteném mert fertőző, 100-liter vízhez feloldanék 1db neomagnolt a másodlagos fertőzések elkerülése miatt (baktopur is használható esetleg aqafuran) és cyprinopurral próbálkoznék erős szellőztetés mellett. Jót tenne a meleg 30fokos víz de aranyhal lévén inkább ezt kihagynám. Sajna ennél többet nem tudok mondani és ezt sem tanácsnak szántam mint már említettem.
2016. okt. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!