Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért tiltott Magyarországon...

Miért tiltott Magyarországon a Channa asiatica, magyar nevén Kínai kígyófejű hal tartása?

Figyelt kérdés

Dél-Kínában, és az Indokínai félszigeten honos. Ha csak a hőmérsékleti igényeit tekintjük, nem lenne képes életben maradni a téli időszakban a magyar, vagy bármely más európai édesvizekben, vagyis a kivadulása és elterjedése az itteni vizekben nem is lenne lehetséges.


Hogyan lehet engedélyt szerezni tartásához?


2016. okt. 22. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. A német listán szerepel ,de nem hozza be az importőr neked , nem kockáztat.
2016. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Strapabíró kis jószágok, simán megélnek itt is.

Ahogy víz nélkül is akár napokat kibírnak.

2016. okt. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy Magyarországon is tiltott nem csak a német listán van rajta. Nyáron megélnek az biztos, de ha enyhe is a tél, nulla fok körül van és a vizek csak pár fokosak azt nem bírnák ki nem? Szubtrópusi területen őshonosak, igénylik a meleget.
2016. okt. 22. 20:38
 4/6 A kérdező kommentje:
nem bírnák az itteni klímát ha jól tudom
2016. okt. 22. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:
A Channa argus viszont tuti megélne. Egyszerűbb az egész nemzetséget betiltani, mint vacakolni a fajok megkülönböztetésével. (Nekem a Channa andrao miatt fáj a szívem.)
2016. okt. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na igen, az biztos hogy egyszerűbb az összes fajt tiltólistára tenni. Igazad van, a Channa argus "északi kígyófejű hal"-tükörfordítással az angol névből-megélne az európai vizekben is.
2016. okt. 23. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!