Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon hany fajta pók...

Magyarországon hany fajta pók van ami képes csípni?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudja írja le az összesnek a nevét amit tud!!

2016. aug. 14. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindegyik tud csípni. A legtöbbje csak egy piros kis pöttyöt hagy. Például az álkaszáspók, vagy a kaszáspók, vagy a dajkapók, az egy kicsit fájós, mint a darázscsípés, de nem olyan veszélyes. Olyan pók nincs, ami nem tud csípni, csak nem éri meg nekik, mivel reagálsz rá, és leütöd, nem hülyék ők, hogy megkörnyékezzenek egy több, mint 1 méteres állatot, főleg, ha nem éri meg nekik.
2016. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

A Magyarországon élő pókok többsége nem tudja átmarni az emberi bőrt. Az, hogy az orvosok valamire ráfogják, hogy "pókcsípés", nem jelenti azt, hogy az is.

A hazai pókok közül szerintem nincs 15-20-nál több, ami egyáltalán meg tud csípni, azok közül pedig ami "veszélyesebb", azok a már említett dajkapókok (azok közül is csak a mérges és a sárga ha jól tudom), a két cselőpók (pokoli és szongáriai) és kb. ezzel ki is fújt. Az álkaszáspókok nem igazán tudnak megcsípni (fogtam már jó párat, helytelenül is és mégsem csíptek meg), a kaszáspókok meg nem is valódi pókok és szintén nem csípnek.

Egyébként a legrosszabb esetben is a hazai pókok marása kórházi ellátást igényelhet, hányinger, hányás, zsibbadás és hasonlóak lépHETnek fel, de ez is ritka, általában semmi maradandó sérülést nem okoznak.

2016. aug. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Darázspók keresztespók farkaspók félék is képesek átharapni a bőrt de marásuk csak enyhén fájdalmas egyéb tüneteket csak allergia esetén jelentkeznek
2018. márc. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!