Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire kényes a sterbai páncélos...

Mire kényes a sterbai páncélosharcsa?

Figyelt kérdés
Valamiért mind a kettő elkezdett lefogyni mióta meghoztam őket. A kaja hiánya nem lehet, mivel nagyon sok kaját kapnak és változatos is.

#akvarisztika #halak #sterbaipáncélosharcsa
2016. okt. 26. 19:38
1 2
 1/15 Salx Narval ***** válasza:
Szeretnek csapatban lenni min 5-6db, Nem szeretik az erős fényt és hidegebb vizet, 26 fok alatt már kedvetlenek. Próbálkozz esetleg fagyasztott kajával is. Szeretik az árnyékos részeket, dús növényzetet és a bújókat ahová behúzódhatnak.
2016. okt. 27. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Minden nap kapnak fagyasztott kaját és szárazat is.

Sórák és discus mixet adok nekik felváltva +száraz szemcsés táp.

6 páncélosharcsa van minden fajból 2.

Nincs túl erős fény és a víz is 28 fokos.

2016. okt. 27. 18:16
 3/15 Salx Narval ***** válasza:
Ez így rendben van, esetleg próbáld ki a spirulina tablettát az elég jó csemege. Van számukra megfelelő mennyiségű bújó, mert ezek hiánya is okozhat stresszt, lehet, hogy a jobb helyekre nem engedik őket a régebbiek. Csak találgatok nem biztos, hogy ez a baj de ez is lehet.
2016. okt. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Van benne egy vár meg hólyagos vizekehely gyökerei közé is el tudnak bújni, meg szőlőtőke.

Sajnos mára az egyik elpusztult :(

A másik még annyira nem fogyott le, de már nem olyan mint amikor hoztam.

2016. okt. 28. 19:40
 5/15 anonim ***** válasza:

Béke poraira :(


Azon kívül, hogy lefogytak, milyen tüneteik vannak? Esznek rendesen? Milyen a székletük? Bágyadtság? Elszíneződés? Valami más?

A boltból milyen állapotban hoztad el őket? Volt valami látványos baja az ideiglenes lakótársaiknak?

(Ha minden remek az akváriumodban én elkezdenék valami betegségre gyanakodni.)

2016. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Remek állapotban voltak a boltban, ahol beteg halat látok abból az aksiból nem is kérek halat.

Rendes zöldes székletük van és esznek is rendesen, rohamozzák a kaját, mindent megesznek.

Semmilyen betegségre utaló tünetet nem látok/ láttam rajtuk.

Nem értem :(

2016. okt. 29. 13:11
 7/15 A kérdező kommentje:

A másik két fajjal nincs semmi gond, és ugyanúgy esznek és mozognak.

Tavaly a panda páncélossal jártam hasonlóan, azokat nagyon elnyomták a torokátumok és sajnos szószerint éhen pusztultak.

2016. okt. 29. 13:15
 8/15 Salx Narval ***** válasza:
Mekkora ez az akvárium, hogy tarka páncélosok is vannak? Remélem 150-200 liter körüli, ha ennél kisebb ők simán terrorizálhatják a többi halat, főleg ha talajszinten élők. A dús növényzet is fontos nem biztos, hogy elég az ami van.
2016. okt. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
240 literes
2016. okt. 29. 19:30
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
Most már lassan mindent kizártunk, még a szűrődről és a vízcserékről nem esett szó de gondolom az is rendben van. Azt hiszem nem találunk magyarázatot a leépülésükre, úgy tűnik nálad nincsenek olyan mértékű hiányosságok ami indokolná a fogyásukat. Talán próbálj egy másik helyről beszerezni párat, nem tudok másra gondolni minthogy mégis csak betegek lehettek csak akkor még nem látszott rajtuk. Nem jellemző náluk a betegeskedés elég strapabíró halak a tiédnél jóval mostohább körülmények között is jól elvannak. Sajnálom, hogy így jártál de ez mindenkivel előfordulhat.
2016. okt. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!