Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítene valaki, hogy jó-e az...

Lassszika kérdése:

Segítene valaki, hogy jó-e az akvárium összeállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Első akváriumomat szeretném összeállítnai, és ehhez kérnék egy kis segítséget.

Az elképzelés egy 80x30x40es 96 literes akvárium, amelyet dús növényzettel szeretnék telepíteni.

Lámpa: AquaZonic Super Bright T5 - 90cm, 2x39W

Szűrő: Tetra EX 600 Plus külső szűrő

Fűtő: Aquael GOLD 150W termosztáttal

Aljzat: JBL manado


És jönnének a halak, de itt teljesen bizonytalan vagyok... Van néhány faj ami tetszik, jobban viseli a kezdő bakikat (már amennyire tájékozott vagyok).

Elképzelés:

8-10 Szivárványos guppi

4-5 Tarka géb talaj közelre, bár itt nem tudom mennyire lehet gond a Manadoval

12-15 Széleshátú fogasponty és Yukatáni fogasponty azaz molly

Köszönöm a segítséget, ha valamit kihagytam volna ami fontos infó kérlek jelezzétek



2016. okt. 31. 19:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Sok a hal. Általános szabálynak vehető, hogy szellőzéssel 1 db kb. 5 cm-es halra legalább 5 liter vizet kell számolni, ha csak az oxigénellátást nézzük. Viszont már akkor is túlzsúfolt a medence, mivel a természetben ilyen tömegben csak esetenként fordulnak elő halak.
2016. okt. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ehhez a világításhoz kevés a szűrő, a fény kihasználásához intenzíven növő növények kellenek, azoknak meg nagy nyomású CO2 rendszer.


Szóval vagy minden más növényezéshez szükséges technikát a fényhez emelsz, vagy nem csinálsz hightechez való fényt, és ezzel együtt közepes fényerőt igénylő növényzettel tervezel.


Ami az állatokat illeti, egyrészt sok, másrészt a géb és a növényezés tényleg üti egymást, a mollynak meg természeténél fogva is kicsi ez a méret.

Nem azt mondom, hogy lehetetlen ebben életben tartani, de ha már nulláról rakod össze az akváriumot, hülyeség egyből kompromisszumokat kötni.

2016. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ja, és persze 100 literbe max akkor teszünk 2 elevenszülő halat is ha van mellette egy terráriumban legalább 1 ékszerteknős, ami betölti a hiányzó csúcsragadozó szerepét a tápláléklánc végén.

Öreg hiba a túlszaporodással megmérgezni az állományt.

2016. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 elwera ***** válasza:

Tarka, kerekfejű és folyami géb nálam neonhalakkal van együtt, de a legnagyobb folyami 4 neont már megevett. 22 fokon vannak hogy a neonok ne fagyjanak meg. Neonok barátomnak kellettek én nem raktam volna melléjük, de mindegy, ha már így alakult a géb eheti őket, engem nem érdekel.


Télen a gébeknek nem kéne fűtés amúgy. Nem jó ötlet őket trópusi halakkal együtt tartani. A mollinak kapásból 25 fok kell. Guppit meg csak szimplán ijesztgetné és bántaná a nagyobb géb, gondolom.

2016. nov. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 elwera ***** válasza:
A 12 centis géb, egy másfél centi átmérőjű élő tubifex gubancot meg tud enni egy harapásra. Akkora szája van neki, és akkora bele, hogy hihetetlen. Az egy zabagép, és a többi is meg fog nőni akkorára, nem fogom győzni etetni őket :) De amúgy aranyosak, és állandóan ennének, pedig sokat kapnak.
2016. nov. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segitettetek!

Végül annál maradok, hogy lowtech lesz a cucc, mert nincs keret CO2 rendszerre is...

A világítást ha úgy használom hogy csak az egyik 40W-os fénycső ég az úgy jó? Mert legalább ha mégis mennék hightech fele akkor a világítás mar meglesz :)

A szűrő marad egyelőre, a halak terén pedig akkor maradok a guppinál amiből majd megmondjátok hogy mennyi az egészséges mennyiség!? :) + talajra mehet néhány garnéla?

2016. nov. 1. 19:11
 7/21 A kérdező kommentje:
Vagy veszek 2 gyengébb csövet a világításba, mert nem én csinálom, üvegre csíptetheto világítást veszek, es ahhoz ezt a csövet adják :)
2016. nov. 1. 19:25
 8/21 anonim ***** válasza:

A világításba nem tudsz gyengébb csövet rakni.

A gyengébb csőhöz illő világítás kell.


Akkor nem az lesz, amit mondtál? Vagy milyen csíptethetős?

Mert amit írtál, azt nem igen lehet odacsíptetni, mert túl lóg az akváriumon.


Na mindegy, minden esetre szerintem neked 2×24 W T5 elég lenne.

Viszont ahhoz olyan foglalat kell, ami egyrészt 55 cm-re van egymástó, nem 85-re (mint a 39 w-osnál) és 2×24-hez való elektronikus előtét.

Tehát 2×24 w-oshoz gyártott lámpatest.

2016. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hát annyi, hogy rögzíthető állítható lábakkal van szerelve. Akkor viszont nézek valami olyan világítást aminek 50W körül van az összteljesítménye.

Garnélát össze lehet rakni a guppival?

2016. nov. 2. 04:49
 10/21 anonim ***** válasza:

Ja, hogy állítható... Hát akkor világíts vele kevesebbet.

Néztem ezt a lámpát, őszintén szólva én nekiállnék szétbarmolni az egészet, mert ahogy néztem, a 2 fénycső külön kapcsolható.

Szóval némi villanyász ismeretséggel nem lehet megoldhatatlan feladat, hogy a 2 áramkört 2 külön időkapcsolóra lehessen kötni.

És ha ez megvan, akkor pl az egyik csővel világítasz 10 órát, a másikkal meg egy 3-4 órás csúcs időszakban.

Így is meg lehet oldani.


Garnikhoz endler guppikat tennék.



[link]

2016. nov. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!