Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az összeállításról?

Figyelt kérdés

Van egy 78-80l-es akváriumom és szeretném újra benépesíteni. Juwel belső szűrőm van. Szeretnék bele 1 pár Kakadu sügért, 7-8 neon halat, 2-3 páncélost, 2 algaevőt és még 1-2 sepregető garnéla jöhet szóba(?)

Vélemények?



2016. szept. 17. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
A két algaevőt hagyd ki (kicsi nekik a hely) és a páncélosokat növeld 6-ra, mert rajhalak. A neonból is legalább 10 kéne, akkor lesz látványos. A garnélákhoz nem igazán értek, talán valaki más megmondja. :)
2016. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sepregetőt kihagynám elég 1 talajlakó sztem is. 5-6 corydoras elég lesz. milyen a szűrőd ? mert az apistogamma érzékeny az ammóniára és a nitrátra, is szóval hetene cserélj legalább 20 liter vizet.
2016. szept. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben akkor az algaevő és a garnéla felejtős, Köszönöm.

Uh sajnos a szűrő pontos típusát nem tudom..

Egy beépített belső Juwel szűrő(3 különféle szivacsos).

A vízcsere nem elég a 2 hetente 20l? A boltban azt mondták h a kakadu nem érzékeny tulzottan a vízminőségre, csak a keménység,hőmérséklet és a ph legyen rendbe.(javítsatok ki,ha nem igy van)

2016. szept. 18. 09:30
 4/8 anonim ***** válasza:
kakadut konkrétan nem tartottam de más apistogammák nem tolerálják túl jól. és valóban a kemény lúgos vízben rövidül az életük, a színük se olyan szép és olyan nagyra se nőnek.
2016. szept. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatot. A vízkeménységre és ph-ra vigyázok majd.

Egyébként ideális az egy pár kakadu vagy legyen inkább 1 hím és 2 nőstény?(elég nekik a 80l?)

2016. szept. 18. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:
nem tartottam ,de azt szerintm hárembe szokták, 2-3 nősténnyel? hogy fogsz figyelni a ph-ra és a keménységre?
2016. szept. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utána néztem a helyi csapvíz minőségének.
2016. szept. 20. 19:04
 8/8 anonim ***** válasza:
M.O. 80-90 % ban sajna kemény lúgos víz , ami nem épp alkalmas nekik. elélnek benne, de nem érik el a maximális átlagos méretet és olyan szépek se lesznek, és nem is fognak addig élni.
2016. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!