Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 100 literes akváriumom...

Van egy 100 literes akváriumom amit tengeri akváriumnak szeretnék berendezni. Műkorallokat akarok beletenni. Van koralzúzalékom amiről azt olvastam, hogy jó biológiai szűrők, ez tényleg Így van? Ha igen akkor a külső szűrőbe is tegyek?

Figyelt kérdés

A terveim szerint lesz egy 20 literes alsó polcos külső szűrőm, meg egy belső 500l/h-s szűrő és levegőztető és még egy lehabzó. 2 bohóchalat szeretnék bele rakni.

A külső szűrőbe miket tegyek?

Az akváriumba feltétlenül kell élő kő vagy kihagyható?

Esetleg kell még valami?



2016. nov. 2. 13:31
 1/3 elwera ***** válasza:

Én személy szerint azért szeretem az élőkövet, mert vannak benne apró élőlények. Tűzférgek, csillagok, planktonok, baktériumok, akármik. Feltéve ha a akváriumból veszik ki a követ és vizesen tárolva kapod meg. Tehát ha nem szárad ki az úton és nem fagy meg.

A jó élőkövön van mészalga is, a lilás színéről ismered meg. Remélhetőleg lesz a kőben tűzféreg, ami bár undi egy állat, de a lehulló kajamaradékot megeszi és mozgatja a talajt, így tisztán tartja.

Amikor csináltam új akváriumot, direkt bedobtam 2 nagyobb tűzférget, mert amíg nem voltak bent, felgyülemlett a kosz a talajon. Azonban mióta a férgek szaporodnak, tiszta a talaj és nem kell a halak után porszívóznom. Van amikor 1-2 nagyobb (15-20 centis) tűzférget kihalászok egyik-másik akváriumból és lehúzom a WC-n, mert úgy érzem nem kell túlzásba esni. Nem kígyókat akarok nevelni benne, elég ha csak kicsik vannak. Marad így is benne néhány nagy amit észre sem veszek.


Vehetsz kis remeterákokat is, azok is járnak-kelnek mindenfelé és megesznek minden lehullott szerves anyagot a talajról. Fagyasztott artemia, mísis, krill - ami jó a bohócoknak neki is jó kajának és az algát is eszegetik. A remeteráknak kell venni pár darab csigaházat, kisebbtől, nagyobbakig, mert ahogy növekszik, kinövi a házát és átköltözne nagyobba. Ha nem talál valamit, amit lakásként hordhat a hátán, akkor elpusztul. Ha nincs elég ház és két hasonló méretű rák találkozik, kirángatja egyik a másikat a házából ha meg akarja szerezni a házát. De érdemes venni, nem drága és jól takarítja a talajt.


Ha nem akarsz sok követ, akkor vegyél magasabb réteg talajt, 4cm magasan teríts le korallzuzit legalább.

Rakhatsz a külső szűrőbe korallzúzalékot, siporaxot is.

Perlonvattát ne ha nem tudod 1-2 hetente cserélni, vatta hamar megrothad a tengervízbe.

Nekem van 2 akváriumom amiben nincs lehabzó, nem feltétlenül kell. Vízcserével és jó biológiai szűréssel is fenntartható az hogy ne legyen sok fehérje benne.


Én caulerpa algákat is használok, mert azok ahogy növekednek, jó nitrátszűrők. Talán jobban is mint édesvízbe a növények, mert a caulerpa nagyon gyorsan nő. De időként ki kell gyomlálni, nem szabad hogy túl sok legyen. Viszont szép és természetes hatása van neki. Nem így ennyit, mint ez a reflugium

https://www.youtube.com/watch?v=BjscuBf7Qb0

De pár szálat szoktam akváriumban hagyni.

2016. nov. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Még annyi kérdésem lenne, hogy bohóchalból elég egy?

Úgy olvastam párban szeret élni de nem tudom elég e nekik ekkora akvárium.

2016. nov. 4. 09:31
 3/3 elwera ***** válasza:
nálam a fekete-fehér ocellaris a koralcsősszel szokott együtt úszkálni. Nagy haverok. De ha veszel mondjuk egy bicolor blennyt amellett is jól elvan. Én azt gondolom hogy két egyformát minek venni? Probléma lehet belőle. A nőstény verheti a hímet. Nem minden esetben. Az is lehet hogy jól elvannak, de ha mégis bántja, akkor kell venned még egy akváriumot h legyen hova szétrakni őket amíg meg nem szabadulsz az egyiktől. Meg azt sem teheted meg hogy többfèle bohócot teszel egy akváriumba. Az biztos hogy úgy szét gyillolják egymást ivarérett korban.
2016. nov. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!