Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányt akarok majd háziállat...

Patkányt akarok majd háziállatnak. Régóta gondolkozok róla. Olyanok mint a tengeri malacok meg egerek, hogy percenként wc-zik tökmindegy hol van? Mert az roppant idegesitő. És szerintem a legokosabb rágcsáló (patkány) nem ilyennek képzelem. Vagy?

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 10:12
 1/8 Sn0wf0x ***** válasza:
Jól tudod, a patkány nem igazán nevelhető szobatisztaságra, legfeljebb arra, hogy a ketrecébe visszamenjen, de ez is ritka...viszont kevés bélsár marad utána és szaga szinte nincs is, ha képes vagy rendszeresen tisztán tartani, ne ez rettentsen vissza a patkánytartástól, mert sok örömtől fosztod meg magad. Nagyon intelligens, alkalmazkodó és ragaszkodó kis állatok...A majom a legintelligensebb állat az ember után, mégsem lesz szobatiszta...nem ezen mérjük egy állat intelligenciáját :)
2012. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:

Szobatiszta sohasem lesz, viszont nagyon helyes, érdeklődő állatka, és sokkal inkább köze van az emberhez, mint a többi kisrágcsálónak, amelyek általában csak úgy vannak...

A húgom tartott valamikor, a kabátzsebében hordta, a patkány ezt a strapát is látható jókedvvel viselte, nem mintha biztatni akarnálak ilyen marhaságra. Mindenesetre jól el lehet vele szórakozni, alapvetően szociális természetű, okos és igénytelen.

2012. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor most megcáfolom az előző kettőt, az én patkányaim szobatiszták. Mindig visszamennek bogyózni a ketrecükbe, pedig napi több órát szabadon vannak. Nagyon ritkán találok elvétve egy-egy besikerült bogyót. Szóval meg lehet őket tanítani rá. A jelölgetésről nem lehet leszoktatni őket, de az nem olyan durva, útközben néha elhagynak 1 csepp pisit és annyi.
2012. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van patkányom, még csak nem is egy sarokba végzi a dolgát, mint mondjuk a hörcsögöm, hanem a ketrecben mindenhova. Ha kint van akkor nem wécézik annyit, biztos próbálja visszatartani, de nem mindig megy neki.

Ez ilyen, de nem eszerint választok állatot, amúgy imádom, mert kíváncsi, vicces, én nem zsebben hordom, hanem a pulcsim alatt. Szeret ott lenni:D

2012. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek szobatiszták voltak. De egyáltalán nem hasonlíthatóak össze másik rágcsálókkal. Ha ügyes vagy taníthatsz neki trükköket, ugyanúgy klikkerrel mint a kutyáknál. Az enyémek hallgattak a nevükre, visszajöttek mikor hívtam őket.
2012. nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van a kisállatboltokban ilyen sarok wc. Simán rá lehet szoktatni őket hogy abba kakiljanak. Jó pisilni nem csak oda fognak, de ha vissza tud menni a ketrecébe, akkor vissza fog amikor pisilnie kell. Az enyémek is visszakéreckednek ilyenkor.
2012. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
cafolom az elozoket, siman szobatisztasagra lehet nevelni, sot, mikor vettem a patim melle meg egy patit, nekem mar nem kellett a picit nevelni mert eltanulta a nagytol. Am annyit kell csinalni, hogy veszel egy wc-t nekik, de barmilyen muanuag doboz is jo amit nem tudnak kiboritani, teszel bee almot es mindig bepakolod a bogyokat ha latod hogy ott van. 1-2 het es megtanuljak. Nekem nagyon szepen megtanulta, es azota almot is csak a wc-be teszek szoval sporolni is lehet vele ha megtanitod :) pisi meg neha becsuszik ha nem figyeek oda, de amugy probalnak jeezni ha ki kell menniuk :) am azt hallottam h a csajokat konnyebb megtanitani, mert sokkal rendszeretobbek, de naam a ket sraccal se volt vaami nagy cucc :)
2012. nov. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 lányom volt, hidd el nem rendszeretőbbek :D A ketrecben simán ott végezték a dolgukat ahol rájuk jött, de kint szobatiszták voltak!
2012. nov. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!