Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes sügeres akváriumba...

Toma781 kérdése:

200 literes sügeres akváriumba hogy ha nincsennek növények hány w-os világítás legyen, hogy ne algásodjon?

Figyelt kérdés
2016. nov. 6. 23:15
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Majdhogynem teljesen mindegy, nem tudsz olyan világítást alkalmazni ami valamelyik algának ne kedvezne. A megoldás a szűrésben rejlik és a rendszeres talajtakarításban, ill a részleges vízcserékben. Én közepesen világítom 4db 25W-os 6500K 300-literes sügéres akváriumomat kompakt csövekkel és növényeket is telepítettem. Ez a másik megoldás, így nincs szükség extra szűrésre és részleges vízcserét is elég havonta egyszer csinálni, (természetesen nincs túltelepítve). El kell döntened, hogy mit választasz komoly szűrés és gyakoribb vízcserék, vagy növényzet, rendes világítás, növénytápozás, normál szűrés.
2016. nov. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 elwera ***** válasza:

Hát mivel az alga is növény, fotoszintetizál, és ha elég kevés a fény, akkor nem növekszik egyáltalán semmit. Pl én amikor édesvízi murénát tartottam hófehér talajjal és horvátországi fehér kösziklákkal, 160 literre egy 15 wattos kompakt izzót használtam. A muréna nem szereti a világosságot úgyis rosszul lát, neki mindegy volt.


De most is csináltam ilyesmit hogy 130 literre csak egy 3 wattos LED izzót raktam, csiptetős lámpába. Az az akvárium érdekes mód kinézetre egész világos, nincs sötét benne, az algának viszont ez a fény még kevés, így nem algásodik egyáltalán.

2016. nov. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Éppenséggel meglehet próbálni bár én annyira nem bízom ebben. Mivel én nem próbáltam még leddel világítani így nem tudom, viszont a kolléga szerint megoldás lehet, próbáld ki. Minden esetre olcsóbb megoldás az enyémnél ha jó.:D
2016. nov. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!