Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettáim épp most ívtak,...

Bettáim épp most ívtak, lehetséges az hogy a kikelt kis halacskákat alig lehet látni szabad szemmel?

Figyelt kérdés

( az ikrázás óta eltelt 26 óra ) és olyan mintha apró papucsállatkák lennének de valami életszerűt mutatnak mert ide-oda mozgolódnak és még az akvárium falára is fel vannak tapadva, kb negyed mm-esek. Lehetséges ez vagy mással keverem?

Ja még annyit hogy lehullik a peteburok a földre a hím még tegnap felszedte de most nem. Akkor ez azért van mert már kikeltek és azért nem?


2010. ápr. 28. 15:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Most nézem hogy rengeteg van! Létezik az hogy több mint ezer db? Mert én úgy halottam hogy 5 max 600 db ikrát rak le egy kifejlett nőstény. És amint néztem az ikrából láttam hogy kibújik ficánkol össze -vissza szal szerintem tuti az. Az ívásról itt nézhettek videót: http://www.youtube.com/watch?v=EC0qptAiHMM várom válaszotokat előre is nagyon köszönöm! Ja még annyit. Halottam hogy tojás sárgájával etethetem őket de azt is írják hogy csak 1-2 napig mert elpusztulnak a víz szennyezettsége miatt. Ívatómedence amiben vannak 100l-es ilyen nagy aki esetén is fen áll a veszély?
2010. ápr. 28. 16:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja még azt is elfelejtettem hogy a szűrő nincs bekapcsolva 1általán hogy ne sodorja őket el de kontrának azt is halottam hogy levegőztetni is kell őket mivel csak 1 hónapos korukban alakul ki a labirint szervük ha most én levegőztetőt kapcsolok nem fogja őket szétlökdösni és a szűrő nem löki őket folyamatosan? Segítsetek pls mer nagyon sok van és nem akarom h elpusztuljanak:(
2010. ápr. 28. 16:09
 3/4 kzs ***** válasza:

CONGRATULATIONS!

Valóban kikelt kisbettákról van szó.

De azért ne bízd el magad :)


A kicsiket nehéz felnevelni, mert nagyon aprók.

Az első napokban tojássárgája kell nekik: kemény főttojás sárgájának külső végét egy kis vízben szétnyomkodod, majd csepegtetővel óvatosan adagolod nekik a vízbe. Elég pár csepp, mert különben nagyon gyorsan megbomlasztja a vizet.

Néhány nap elteltével sórákot kell nekik kelteni. A sórák keltetéséről gondolom hallottál (ha nem, akkor leírhatom Neked).

A kicsik nagyon melegigényesek, ezért nagyon fontos a víz egyenletes melegen tartása. Ezt úgy lehet megvalósítani, hogy a melegítő aljára porlasztót helyezel.

Automata melegítőről van szó, és állandó porlasztásról.

Sohase kapcsold ki.

Ja... tetőüveg kötelező !!!

2010. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Üvegtető alapból van az akváriumhoz és a fűtő is automata és soha nincs kikapcsolva. Nem tudom mi az a sórák soha nem halottam még róla csak írásban láttam de hogy hogy készül meg stb arról fogalmam sincs és hogy el lehet-e készíteni gyorsan mert rengetegen vannak, ez az első betta ívatásom 3 hónapnyi "küszködés" után ezt értsd állandó nőstények cserélgetése ( ivarérett nőstényt egyszerűen sehol nem lehetett venni! ) és tegnap hál istennek rátaláltam:) ha lennél oly kedves hogy leírod a sórák készítését akkor nagyon megköszönném! Ja és még 1 dolog: a hím nem segít nekik felszínre jönni de viszont van amelyik magától is fent tud lenni ez hogy lehetséges mivel azt olvastam hogy csak 4. nap után képesek úszni... a kommentedet is nagyon szépen köszönöm és várom mielőbbi válaszod.
2010. ápr. 28. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!