Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halacskákat tegyek az...

Milyen halacskákat tegyek az akváriumba?

Figyelt kérdés

úgy gondoltam veszek 1 72 literes aksit de semmi elképzelésem sincs milyen növény illetve halat tegyek bele...

kezdő vagyok ezért könnyen tartható halAKAT tartanék


2011. ápr. 1. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kezdésnek raknék bele 3 hím guppit, és 6-7 nőstényt. Ők úgyis szaporodni fognak, és még olyan 10-12 neonhalat.

Esetleg algaevőnek rakhatsz bele törpe szívóharcsát, de ők már kicsit kényesebbek, de el lehet velük boldogulni.

Esetleg 1 betta hím és 3-4 nőstény és 10-12 neonhal.

2011. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

betta nőstényből mért kell 3-4?


azért mert unalomba kergeti őket vagy mi?

2011. ápr. 1. 22:17
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, kergeti, de nem unalmából, hanem mert hogy eloszoljon az agressziója a nőstények felett. Ha betta tartására szánod a fejed, akkor jó ha tudod, hogy hasonlóan nagy, látványos úszójú halakkal nem lehet összerakni (pl guppi, vitorlás) mert széttépkedik egymás úszóját.
2011. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

igen erről olvastam

már nagyon szeretnék akváriumot és kb 5 napja egész nap csak az akvarisztikai oldalakat böngészem :))

2011. ápr. 1. 22:27
 5/16 A kérdező kommentje:

de most azt vettem észre , hogy a neonhal hőmérséklet szükséglete 20-24 de a bettának 24-28... az jó ha az egyiknek maxon a másiknak minimumon van a hömérséklete?


és betták és neonok mellé nem lehetne pár Széles hátú fogasponty?

2011. ápr. 1. 22:37
 6/16 anonim ***** válasza:

A széles hátú fogaspontyot "platti"-nak hívják a boltokban, hát mehet, de valahogy én pont nem azt választanám :)



Nézegesd még itt is vannak képek halakról:


[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kzs ***** válasza:

Neonhal helyett én inkább a Vörös neonhalat javaslom.

Ez még szebb, mint a "sima" neonhal, valamivel nagyobbra is nő, és ami a legfontosabb: melegvizi hal (úgy mint a Betta),tehát 26 foktól felefelé szereti a vizet.

2011. ápr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, a neonhal kicsit rizikós, de egy jó termosztátos fűtővel be lehet állítani egy "aranyközéputat" .

A vörös neonhallal viszont az a baj, hogy annak egy kicsit nehezebb a tartása, mert a "társa" a "sima" neonhal tökéletesen beakvarizálódott a magyar vízkeménységre, míg a vörös nem teljesen ezért neki lágyítani kell minimálisan vizét, de már sokan csapvízben is sikeresen tartották.

2011. ápr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

oké


köszönöm szépen a segítséget

2011. ápr. 2. 09:45
 10/16 A kérdező kommentje:
és akkor a 72 literes aksiba milyen teljesítményű berendezéseket vegyek?
2011. ápr. 2. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!