Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy rendezem be az akvariumom...

Hogy rendezem be az akvariumom? (Bovebben lent)

Figyelt kérdés
Segitseget szeretnek kerni, volt egy elhanyagolt akvarium(70 liter), amit igyekeztem rendberakni, most harmadik hete lett ujrainditva, viszont ki lesz cserelve a butor amibe be van epitve, igy most sajnos megint mozgatas var ra. Ez okbol gondoltam meg javitanek rajta. Szeretnek meg alakitani a layouton, hogy lehetne izlesesebb? Otletek? (Hajlando vagyok meg koveket es faagakat is vasarolni). Szurot is ki akarom cserelni, egy aquel turbo 1000-re gondoltam. Ami meg egyre jobban zavar, az az aljzat, mostmar inkabb valami sotetebbet szeretnek. De ugy gondolom, hogy ha talajt is cserelnek az talan igen megbontana azt az egyensulyt ami eddig kialakult?(Mar ha alakult) Gondoltam, hogy veszek egy adag valami sotet aljzatot es raszorom erre? vajon mukodne? Vilagitas jelenleg egy darab 18 wattos nappi fenyes T8-as neon, itt mindenkepp meg beraknek eggyet, 36 Watt az mar eleg lenne? Halak meg nincsenek benne vagyis egy darab meggyhasu suger, szegeny nagy tul elo, majd az ujra telepitesnel elajdekozom. Nos remlem ertheto volt valamennyire, es tudtok segiteni. Hetek ota probalok informalodni :)
2016. nov. 9. 09:56
 1/2 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a jelenlegi allapot, elfelejtettem beszurni a kepet. Remlem jol linkeltem.

2016. nov. 9. 09:57
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Megfejelheted nyugodtan egy réteg sötétebb talajjal a növények bolygatása nélkül, legfeljebb óvatosan kicsit feljebb emeled őket. Ha nem akarod, hogy keveredjen érdemes legalább 2cm réteget rátenni főleg ha turkálós halakat is szeretnél. Apró szemcsés talajt válassz, hogy a múlm ne tudjon alá szorulni így takarításkor sem kell annyira mélyen átmozgatni. Én egy kis mohát vagy talajtakaró növényt tennék még bele és a két nagy gömbölyű követ sziklára cserélném. Amúgy szép lesz ez ha benövik a növények. Ha talajtakaró növényt telepítesz akkor mindenképp erősebb világítás kell.
2016. nov. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!