Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Metilénkék után mennyi idővel...

VikiRicky kérdése:

Metilénkék után mennyi idővel és mit csináljak, hogy a hasznos bacik újra elszaporodjanak az akváriumban?

Figyelt kérdés
Vagy mennyi idő után múlik el a hatása? Mikor mehet bele az akváriumindító baci (tegnap tettem bele metilénkéket)? Kell egyáltalán valamit csinálnom?

2016. nov. 16. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

2 nap után 50 % vízcsere, és utána mehet az indító.

3 hét üresjárat után mehetnek a halak.

Ha van benne ha, ne etess 1 hétig. Utána is óvatosan.

2016. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget! :)
2016. nov. 16. 15:00
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
Ha vannak halak is akkor 1 hónapig heti 10-20% vízcserét azért érdemes lenne csinálni, a halak db-számától függő mértékben. Én nem mondom, hogy egyáltalán ne etess de nagyon keveset adj, ha nem tudod megítélni akkor én is azt mondom, hogy inkább koplaljanak kicsit. Megkérdezhetem miért kellett Metilén az akvárium vizébe?
2016. nov. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző!

Ha vannak halak, heti 10-20% 1 hónapig?!?!?!

Ez honnan jött?



Ha vannak halak heti minimum 30 % vízcsere, és nem 1 hónapig, hanem rendszeresen, amíg csak működik az akvárium!!!

2016. nov. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
Hogy honnan jött? Hát tapasztalatból.:D Én úgy gondolom, hogy felesleges a heti 30%-os vízcsere egy aránylag elfogadható módon beüzemelt akváriumnál. Indításkor sem csinálnék heti 10% többet, beállt kis és közepes méretű (70-80 liter) akváriumnál megfelelő szűrés és növényzet mellett bőven elég a 2-3 heti 20-30% vízcsere a nagyobb akváriumnál havi 30%, én pl így cserélem az enyém vizét több mint 35 éve. Ezért írtam viccesen, hogy tapasztalatból.:D Vitatkozni nem akarok hiszen semmit nem tudunk a kérdező akváriumáról, az viszont biztos ha heti 30%-ot kell cserélnie később is akkor nagy gondok vannak az akváriummal. Heti 30%-ot akkor cserélnék ha egyáltalán nem lenne szűrő, vagy ha így próbálnám egyensúlyban tartani egy növényes díszakvárium tápanyagellátását.
2016. nov. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát én meg ezzel simán vitatkozom.


Kedves kérdező, nyugodtan cserélj heti 30% vizet!

Ha csak nem egy holland típusú akváriumod van (pl 200 liter, amiben van max 8 db neonhal, és minimum 120 liternyi növény)

akkor a heti 30% teljesen reális.

Átlag növényes/halas akváriumban nem lehet megfelelő szinten tartani a nitrátot heti 10% cserével.

Szintén tapasztalat...

2016. nov. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

" Indításkor sem csinálnék heti 10% többet,"


Ha halakat kellett gyógyszerezni, tehát a halak az akváriumban vannak, akkor máris folyamatosan termelik az ammóniát.

Amíg a szűrőbaktériumok nem állnak munkába, nem heti, de napi 10% is simán mehet!


Kicsit át kéne gondolni ezt a válaszolgatós hobbit!

Sok esetben nem tudom, hogy a kérdezők honnan a fenéből szednek fals információkat. Általában a boltosoktól...

... de azért néha a neten is belefutok ilyen kártékony emberkékbe, akik bőszen osztogatják hogy "működtek" a dolgok 40 évvel ezelőtt.

Azóta egy "picit" fejlődtek a dolgok.

Léteznek tesztek, mérhető dolgok, kutatási eredmények, amik alapjául szolgálnak annak, hogy optimálisabb feltételeket biztosíthassunk az állatainknak.


Igen, én is olvastam régi akvarista könyveket.

Mára kb a fele elavult, szemétre való oltári nagy baromság.

A világítástól kezdve (maximum 3000 Kelvines ajánlás) a szűrésen át (szivacsszűrős bohóckodás 100+os akváriumnál) a vízcserékig, kb minden bukott.


Egyszerűen azért, mert fejlődik.

És meg lehet nézni a mai akváriumokat, hogy néznek ki, meg a 40 évvel ezelőttieket, milyen volt egy akkori átlag!

2016. nov. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
a diszkoszokat megnézném havi 30% vízcserével. minden akvárium esetében más, nincs recept a vízcserére, venni kell szépen egy nitrát tesztet és azzal be kell lőni a megfelelő mértéket. ennyi, a többi mellébeszélés.
2016. nov. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
de az biztos, h minél gyakrabban cserélsz vizet, annál jobban fognak nőni a halaid, a profi diszkoszosok naponta cserélnek vizet.
2016. nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
csak józan paraszti ésszel belegondolva: az élővizek nitrát tartalma szinte nulla, nekik nagyon nem normális a 30+ os érték. neked salx sose lehet attól kevesebb heti 10% cserével, vagy havi 30% -al.
2016. nov. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!