Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Metilénkék után mennyi idővel...

VikiRicky kérdése:

Metilénkék után mennyi idővel és mit csináljak, hogy a hasznos bacik újra elszaporodjanak az akváriumban?

Figyelt kérdés
Vagy mennyi idő után múlik el a hatása? Mikor mehet bele az akváriumindító baci (tegnap tettem bele metilénkéket)? Kell egyáltalán valamit csinálnom?

2016. nov. 16. 13:58
1 2
 11/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egyetlen dolgot hagytok csak figyelem kíül azt írtam , hogy megfelelő növényzet és szűrés mellett. A havi 30% vízcserét pedig egy 300-Literes akváriumra értettem, történetesen az enyémet értetem alatta. A régi könyvek valóban elavultak ezzel egyetértek. A diszkosz pedig valóban más műfaj ezzel is egyetértek. Mindenki a saját akváriumát ismeri nektek kell tudni, hogy nálatok indokolt e gyakoribb vízcsere én is tudom, hogy nálam nem.
2016. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Dehogynem kedves 10-válaszadó, egyrészt az oldal és hátfal mohával borított 3D sziklautánzat ezen kívül 10cm vastag tüskéshínár lebeg a felszínen, hogy a többi növényt ne is említsem. Ezen túl 2db viszonylag erős belső szűrő dolgozik és egy 20 literes házi gyártmányú külső 5-liter nitrátkötő műgyantatöltettel és aktívszenes patronnal várja bevetést ha szükséges, azért ekkora mert régebben vízlágyítónak használtam de most a sügérekhez nem kell. A csapi vizünk is jónak mondható kevés benne a nitrát. Én sem vagyok teljesen hülye attól még, hogy öregebb vagyok. Sohasem mérgeztem a halaimat, attól jobban szeretem őket, csak esetleg más utakon járok mint ti. Természetesen a vízcsere is megoldás a problémára.
2016. nov. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!