Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Magyarországon tényleg egyszer...

Magyarországon tényleg egyszerű medúzát találni? és mikor hol? és mennyire lehet drága hogyha haza akarom vinni? Mennyire drága neki fentartása? Vagy bonyolult?

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Találni édesvízi medúzát meleg nyár során nem nehéz. Viszont,sajna,nem háziállat.
2016. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Sajnos a gyakorlatban nem egyszerű. Illetve akkor az, ha nyáron nagyon mobil vagy és bármikor el tudsz utazni az országon belül bárhová érte. Kánikulában jelenik meg a bányatavakban, de az egyáltalán nem működik, hogy végigjárod a környékbeli bányatavakat. Próbáltam. Viszont a médiában és a különböző akvarista fórumokon néha kiraknak friss észleléseket, és ilyenkor ha egy-két napon belül oda tudsz utazni akkor jó esélyed van begyűjteni egy párat. Az életben tartása a következő kérdés, én még soha senkit nem láttam akinek sikerült volna egy hónapnál tovább nevelni őket. Esélyes, hogy egyébként sem élnek tovább. Az elmélet szerint hengeres vagy lekerekített sarkú akvárium kell nekik, mert képesek beszorulni a sarkokba. Olyan szűréssel, ami nagyon gyenge áramlást csinál és véletlenül sincsenek buborékok, mert azok kinyírják a medúzákat. Az etetésükre a folyékony ivadéknevelő táp tökéletes, pl. JBL nobil fluid.
2016. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 elwera ***** válasza:

Ebből a zöld színű kékes-fehér fénnyel megvilágítva egész dekoratív:

[link]

2016. nov. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nyáron 30 fokban, tiszta bányatóban tényleg könnyű találni :D
2016. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!