Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megfelelő ez az összeállítás?

Megfelelő ez az összeállítás?

Figyelt kérdés

Kezdő akvaristaként a "nagyok" tanácsát szeretném kérni. Adott egy 150 literes akvárium JBL táptalajjal, lekerekített, természetes világos >4 mm-es kaviccsal, és vasfával.

Élővilága: Hygrophila difformis és corymbosa, Glossostigma elatinoides, és Fissidens fonatus; 4 guppival és 2 növendék sziámi ormányos márnával.

Reggelente megy az előírt carbo (tervezem a CO2 porlasztást, de még nem sikerült megvalósítani) és a GA-féle micro-macro tápozás.

Ehhez a jelenlegi szűrésem és világításom (ami a kérdés feltételének oka) a következő: 1 db T8-as Hailea Freshwater és 1 db Hailea Tropica Red. Így vettük, de ez nem jelenti azt, hogy jó is...

A külső szűrő egy serafil 900 azt hiszem gyári töltettel (szintén így vettük használtan) - egy csomag siporax, egy durva szivacs és egy finom szivacs. A belső szűrő egy AquaEl Powerhead (500 l/h) siporax töltettel és hozzáillő szivaccsal.

Rettegek az algától, a fissin pedig nem láttam az ecsetet, és sikerült egyelőre minimálisan bevinnem - carboval "ölögetem", de a köveken már 1-1 szál látszik. Nem szeretném támogatni a jelenlétüket, így szeretném a lehető legjobb szűrés-világítás-tápozás kombinációt megvalósítani. A világítás megfelelő? (Ha nem, milyet tanácsolnátok?) A szűrést mivel és hogyan lehetne kiegészíteni? (Matten-szivacsot és SZAT-ot terveztem még berakni, de még így is szegényesnek tűnik...)

Remélem minden fontos infót leírtam, a válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. nov. 29. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A világításról végül is csak legfontosabbat nem írtad, hogy hány wattos.

De ha feltételezem hogy 1 méteres az aksi, akkor valószínűleg 2×30 watt.

Ilyen növényzethez, és nagynyomású co2-höz minimum a duplája kéne.

A színhőmérséklet se valami jó, illetve a gyakorlat azt mutatja, hogy egy katasztrófa az a "red".

Sima napfényes 860-865-ös cső kéne. És 4 db ilyen 30 wattos cső, ha ilyen jellegű aksit akarsz.


A szűrés elmegy, nincs sok állat, majd meglátod.

A matten szivacs nem tudom mi, a matten az egy szűrési mód, nem tudom hova akarod rakni azt a szivacsot.


Akarsz egy külön matten szűrőt?


A szat gyantát gondolom a külső szűrőbe akarod rakni...

látványban dobhat a dolgon, de azért azt ne feledd el, hogy alig van állat, azoktól nem sok nitrát termelődik, márpedig a növényeknek az egy igen fontos makroelem!

Állandó szat-ozással könnyen lehet hiánybetegségük ilyen gyorsan növő növényeknek. Max ideiglenesen raknám be néha.

Ilyen tápozásnál amúgy is meggondolandó E.I. módszerrel tápozni, és vizet cserélni, az meg elintézi a nitrátot.

2016. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hűha...! Igen-igen, 30 W-os, ez lemaradt a sok egyéb összegyűjtendő adat mellett :) Viszont tény, hogy nem néztem utána fórumokon a pirosnak, az együtt használatot ajánlják, így a gyanú sem merült fel bennem EZZEL kapcsolatban... Viszont akkor szét kell kapnom a tetejét és újra építenem az egészet gondolom, tekintve, hogy csak két foglalat van benne.


A SZAT-ot a kivehetőség miatt a belső tartályába gondoltam, amikor szükségesnek látszik. Direkt növényes akváriumhoz valót szereztem - és igen, ez is elgondolkodtatott, de inkább legyen a szekrényben, mint ne és egyszer csak kelljen. Matten-szivacs alatt pedig a Matten-szűrőhöz használt kék, 45-ös sűrűségű szivacsot értettem. Amit a külsőbe gondoltam berakni a finomabbik szivacs helyett (mert ennek nagyobb lenne a felülete), vagy mellé, ha befér (ezt viszont kétlem), de akkor nem feltétlen.


Köszönöm a válaszodat, megpróbálom hasznosítani!

2016. nov. 29. 20:24
 3/3 anonim ***** válasza:

A tetőt nem egyszerű szétkapni... de ha értesz a barkácsoláshoz, meg alap villanyászkodáshoz, nem is olyan bonyolult.

Mindenképpen megfelelő teljesítményű elektronikus előtéttel kéne meghajtani a csöveket.


A szűrőbe biztos nem szivacsot raknék, ha a hatékonyságát akarnám növelni.

Hanem pl sachem matrix, substrat pro, biorio...

2016. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!