Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől kergülhetett meg a Mollym?

Mitől kergülhetett meg a Mollym?

Figyelt kérdés

Film nézése közben arra lettem figyelmes, hogy az egyik ezüst mollym (2 volt) megkergült az aksiban. Ide-oda úszott mint akit puskából lőttek ki, majd felfelé kilőtte magát mint 1 rakéta. Szerintem telibeverte az akváriumot valahol, mert mire odaértem,már fejtetőn lebegett a vízben holtan.

Talalkozott valaki már ilyennel? Mi okozhatta?



2016. dec. 2. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ugrálás rossz vízminőségnél és stressznél jellemző viselkedés... Mivel túl van telepítve az akváriumod, ezért mindkettő jelen van.
2016. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Akár paraziták is kiválthatnak hasonló viselkedést, biztosan voltak előjelek, csak nem vetted észre. Ok nélkül nem csinálnak ilyent. Bármi is legyen a kiváltó ok a többi halad is rámehet ha nem cselekszel. Gyakoribb részleges vízcserék, takarítás, megfelelő szűrés, dús növényzet és természetesen a túltelepítést is meg kell szüntetni. Figyeld a halakat nem dörgölőznek e valamihez, az ideges, gyors kiúszások és a szapora kopoltyúmozgás is figyelmeztető jelek. Vízcserekor figyelj a hőmérsékletre is nehogy megfázzanak. Legelső dolog a vízminőség azonnali javítása.
2016. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Éjszaka sajnos a másik molly, 2 hím guppi, és a terhes plattim is beadta a kulcsot.

Reggel azonnal kiporszívoztam az aljzatot,kb.30-40% os vízcserét hajtottam végre,vízelőkészítö adalékkal. A leszívott vízben átmostam a szűrő szivacsot, sajnos elég dzsuvás volt.Raktam a vízbe egy Clear Water tasakot hogyha nitrit lenne akkor megkösse. Parakillt a biztonság kedvéért csepegtessek bele szerintetek?

A létszám így 6 hím guppi,1 platti,2 xifó,1 ajmonelli, 1 anci, és 3 pici páncélosharcsa. Talán így már beáll a rend.

2016. dec. 3. 08:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fog beállni, mert 150 literre való ennyi hal, a szűrő kicsi, a szat gyanta meg még mindig csak a nitrátot köti meg, ami a legkevésbé mérgező és a növényeknek is szüksége lenne rá. Leírták többen is hogy rossz, akkor mi a pék lováért csinálod?
2016. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nikolas Kidman ***** válasza:
18%

hehh...

Tipikus.

olyanról is hallottam hogy a nőstények kiugrasztották a hímet.

le kell fedni az akváriumot.

2016. dec. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!