Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím guppik mellé milyen halat...

Hím guppik mellé milyen halat ajánlanátok, amik szép színesek?

Figyelt kérdés
63 literben érezzék jól magukat, 6 guppi és pár talajlakó mellé.
2016. dec. 3. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez így megválaszolhatatlan.


A 63 liter csak az élettér mérete, a víz terheltségét a szűrő határozza meg, tehát kell a pontos márka, típus.


Ezen kívül a "pár" nem S.I. mértékegység, a "talajlakó" pedig nagyságrendileg több ezer fajt magában foglaló gyűjtőnév.

Szóval pontos faj, darabszám kell.

Egyéb, esetleg nem gerinces állatok listája is kell.

2016. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Eheim pick up 60 (2008)

3 páncélosharcsa,1 anci,1 aymonelli.

2016. dec. 3. 10:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Hoppá!

Na látod, erről beszéltem, egyből másabb a leányzó fekvése.


A szűrőd kb 45 literes maxra terhelt akváriumba való hal salakanyagaival bír el. Kb.

És az kb meg is van. Úgyhogy ez ennyi.

A 6 guppinak kell vagy 20 liter víz, a páncélosoknak minimum 10, az ancinak (nem marad kicsi) önmagában 10.

Marad 5 liter, ami semmire nem jó.


Az aymonierit meg bele se számoltam, 25 centire nő, és fél négyzetméteres alapterület a beugró méret a tartásához. Szóval őt még úgy is érdemes lenne lepasszolni, hogy semmi mást nem veszel az akváriumba.


Ebből a sorozatból már 54 l-esekbe is a pickup 160-at szoktuk ajánlani. Ha tudod, cseréld el.

Ha lesz egy nagyobb szűrőd, és sikerül valakire rásózni az algázó márnát, akkor szóba jöhet pl


8 db rózsa lazac, vagy

8 db sárga fantom lazac, vagy

6 db vörös fantom lazac, vagy

6 db serpa lazac, vagy

8 db galaxi razbóra, vagy

6 db vörös karcsú díszmárna.... és sorolhatnám.


Esetleg 1-2 dbot lehet még venni hím guppiból és páncélosból.

Vagy, ha abból válogatsz, amiből 8-at írtam, és guppit meg páncélost nem veszel, akkor esetleg később 1 db törpe gurámit.


De azt azért tegyük tisztába, hogy az, hogy jól érzik magukat, nem csak a méreten múlik.

Pl az említett guráminak dús növényzet, sötét aljzat, lassú vízmozgás, letakart akvárium kell.


Szóval minden fajnak előbb utána kell nézni, mit igényel, alkalmas e összességében az akvárium az igények kielégítésére.

Jobb megadni minél jobban nekik mindent, mert hosszú távon kifizetődik.


De az első lépés mindenképpen a 300 literbe való aymonieri elpasszolása, és utána vagy úgy hagyod ahogy van, vagy veszel egy nagyobb szűrőt, megvárod míg beérik, és utána tervezhetsz újabb halakat.

2016. dec. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most mocsarat akarsz vagy akváriumot? 54 liter térből kb. 30 liter vized van. Még a mostani állomány is sok! A szűrőd egyenlő a nullával ekkora élettérhez és ennyi lakóhoz! Ne kínozd őket, azért mert nem tud kiabálni, attól még szenved az ammóniától!
2016. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A 3. hozzászólónak köszönom, ilyen egy segítő jellegű hozzászólás.

Utolsónak meg csak annyit, hogy az 54 liter az 63 amiből a víz kb 50 liter. És ha nem tudsz érdemben megnyílvánulni akkor inkább maradj csendben, attól hogy pattogsz még nem lesz nagyobb a szerszámod...

2016. dec. 3. 12:38
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
a 54 liter az 63? te kretén vagy ? :DD mekkora az akvárium oldalai? ha már a számolással is bajok vannak:DD
2016. dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
a 4es nem írt semmi sértőt... fáj az igazság kérdező? kínozod a halaidat, a tudatlanságod miatt
2016. dec. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A 60x30x35-ös akvárium szerintem még mindíg 63 liter szal ez qrva nagy öngól lett. El kéne gondolkodnod ki is a kretén :-D A stílust kifogásolom. Ott a példa,lehet ez úgy írni ahogy a hármas, és lehet úgy ahogy a 4-es paraszt módon pattogva. Előbbit preferálom, te meg ülj vissza az általános iskolába,és vegyél pár plusz órát matekból... kretén.
2016. dec. 6. 05:26
 9/10 anonim ***** válasza:

63 literes, de nem töltöd csurig (legalábbis remélem), tehát 60. Aljzat, kövek, növények, belső szűrő.. és máris 30 liter hasznos élettérre jutottunk. Amilyen stílusban ugatsz, még valami fos belső háttered is van, ami még vagy 10 litert elvesz..

De tényleg én vagyok a marha.. hogy szóba állok egy ilyen barommal. Jól momdják utánam, fáj az igazság!

Végül is a liba mérete is 65×55×25-ös. Megfordulni nem tud, de átlagban elfér ennyi helyen, úgyhogy mérnöki szempontból jóvanazúgy. Rakd tele még több hallal, hadd legyen nálad boldog életük!

2016. dec. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem csak jobban tudom mennyi víz ment bele, talán én voltam itt :-D A stílus maga az ember ami téged minősít. Annyit kifogásoltam ahogy véleményt nyílvánitottak... a hangsúly ezen van. Az mellékes hogy matekból az ostoba kioktat, meg megmagyarázzák mennyi vizet töltöttem bele az aksiba :-D Továbbra is a példa a 3-as hozzászóló arra hogyan lehet ezt normálisan csinálni.Barmozol? Attól még kicsi marad a cerkád, de ne várj szebb stílust a sajátodénál... Esetleg tükör nem ártana ;-) De úgyse érted meg amit leírok szal hiába :-D Szép életet neked :-D
2016. dec. 6. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!