Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 125 literes akváriumba milyen...

125 literes akváriumba milyen teljesítményű szűrőre van szükség?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem értek az akvarisztikához,de nagyon szeretném megtanulni az ezzel kapcsolatos dolgokat.Kaptam egy 125 literes Juwel akvárium szettet,abban van egy belső szűrő ami 600l/óra teljesítménnyel működik.

Arra lennék kíváncsi,hogy ez kb.25-30 db halnak elegendő lenne(Guppi,neon,molli,stb)?

Vagy vegyek hozzá még egy szűrőt? Ha igen akkor milyen teljesítményűt?


2016. dec. 14. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbáltam rákeresni erre a szűrőre, ha tényleg 3 liternyi szűrőanyag belemegy, akkor akár még elég is lehetne.


Pár észrevétel:

A gyári szűrőanyagok ilyen olyan szivacsok, meg parasztvakító hangzatos hülyeségek, nem rossz, de van jobb, hasznos lehet nagy részébe valami jó biológiai szűrőanyag:

[link]


3 liternyi szűrőközeg rettenetesen lefojt 600 l/h-t .

600l/h 3 deci szűrőanyaggal se lenne túl életképes.

Nem kell túl nagy áramlás a szűrőbe, és az elején még sok is lehet, de ha ez a rengeteg cucc beérik, alig fog mozogni a víz. Simán elmenne bele egy szabályozható, 1000-1200 l/h-s pumpa, amit az elején leveszel, és utána növeled a teljesítményét.


Egyébként néztem ezt a szűrőt, és nem értem.

Legalább is ahogy láttam, se a fentről, se a lentről érkező (beszívott) víz nincs rákényszerítve, hogy átjárja az összes szűrőközeget.

Amit fentről szív, elég csak félútig elmennie, amit lentről szív, gyakorlatilag akár szűrés nélkül is távozhat.


Ha ez tényleg így van, akkor az egész egy rakás szar, semmire nem mész a 3 liternyi szűréssel.


Mondjuk én simán átalakítanám, mert leragasztanám a fölösleges réseket, meg beletennék egy 1200 l/h pumpát, aztán hagy szóljon. Úgy nem kéne másik szűrő.


Így... nem tudom. Ha a víz ki tudja kerülni a szűrőanyagokat, akkor megmarad ugyan az áramlás... csak épp szűrésed nem igazán lesz.

Nem tudom, ezt te látod, hogy van összerakva az a szűrő.


Még valami, nem igazán raknék 1-nél több elevenszülőt ekkora akváriumba.

2016. dec. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
Bizony jól látod, a szűrőtér felül rá van nyitva szivattyúnak és fűtőnek leválasztott rekeszre mondván, hogy a meleg vizet is keringesse, viszont ha kicsit telítődnek a szivacsok a víz nyilván a könnyebbik utat fogja választani és akadálytalanul átfolyhat a szivattyúház felé. A két rekesz közti részt kellene lezárni ahhoz, hogy egy útja legyen a víznek, viszont ebben az esetben a fűtést ki kellene venni. A szivacsokból csak a felsőt hagynám meg a helyére ahogy a kolléga mondta jobb szűrőanyag kellene és akkor van egy jó szűrőd. Természetesen látni kellene ahhoz, hogy biztosat mondjak. Mielőtt halakat veszel olvasd el a tartásukkal kapcsolatos dolgokat és ne feledd az elevenszülők gyorsan és sokszor szaporodnak ha mindkét nemből tartasz, erre gondolni kell még mielőtt vásárolnál.
2016. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Várjunk csak, jobban megnézve mégsem gond az a rés amiről írtam. Jól van így ahogy van csak sok a szivacs ami folytja. Tény, hogy látni kéne nehéz így megítélni.:D
2016. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
A tetejére és az aljára kellene szivacs és közé a biológiai szűrőtöltet szerintem. Többet már nem írok, bocs de mindig eszembe jut valami amire nem figyeltem.:D
2016. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
tanuld meg ,h a szűrőanyag mérete a lényeg, a teljesítményt az élőlényekhez kell belőni pl; betta 1 szeres vízforgatás, palacsinta algázó 20-30 szoros vízforgatás... :)
2016. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Es mivel nagyon kezdo vagyok igy megkerdem, hogy mi az a biologiai szurotoltet? Mikent mukodne ez az en szuromben? (Elnezest az ekezetek hiánya miatt!)
2016. dec. 14. 12:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Elnezest! Elobb kerdeztem aztan olvastam.. Koszonom a linket igy mar tudom mi ez. :)
2016. dec. 14. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

minden szűrőtöltet biológia csak nem mind,1 h milyen mértékben :D


az a jó biológia szűrőtöltet amiben minél több fér el belőlük:


[link]

2016. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

dióhéjban: a mechanika szűrés az azt jelenti ,h vízben lévő lebegő szennyeződést, hal kakit, kaja maradékot, megszűri a szűrő. igazából ez a halak szempontjából nem olyan fontos, a tavak folyók sok szor zavarosak, pár méter vagy még annyise a látótávolság :D pl amazonas egyes részei is ilyenek, szóval a mechanika szűrés főként nekünk fontos, h jól láthatóak legyenek a kedvencek


a bilógia szűrés: ez a szíve az akváriumnak, a halak által kiválasztott méreganyagot alakítja át kevésbé mérgező anyaggá ( ammónia-> nitrit-> nitrát) a nitráttá. amit heti vízcserével kényelmesen tudsz mérsékelni. ezért fontos a biológia szűrés, mer hanem kielégítő akkor a halak állandó mérgezésben élnek, nem nőnek akkorára , nem lesznek olyan szépek ,nem élnek olyan sokáig, könnyen elkapnak minden nyavaját,

remélem érhetően fogalmaztam

2016. dec. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tokeletesen! Nagyon szepen koszonom!:)
2016. dec. 14. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!