Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég áztatni a Red moor gyökeret?

Elég áztatni a Red moor gyökeret?

Figyelt kérdés
Ma vettem 2 db kisebb Red moor gyökeret. Viszont kifőzni nem tudom, mert a legnagyobb fazekunk is kicsi hozzá. Egy lavórba tudom áztatni 2 nagy kővel lesúlyozva. Elég ez, és hogy forró vizet öntök rá? Cseréljem az áztató vizet naponta? Köszi a nem lehurrogó válaszokat előre is :-)

2016. dec. 18. 18:24
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem bőven elég áztatni és cserélgetni a vizet. Én eddig semmit nem főztem max forró vízbe tettem és hagytam hűlni de még ez sem fontos elég az alapos áztatás. Esetleg citromsavat lehet tenni az áztatóvízbe, hogy kevésbé fessen. Egy hónap áztatás kell 2-3 naponta vízcserével ahhoz, hogy kicsapódjanak belőle a nyákanyagok, ez nem veszélyes cucc és némelyik hal és a garnélák, csigák szívesen eszegetik de nem túl szép látvány. Ha nem várod ki az időt nem gond csak akkor az akváriumból kell kiszedegetni és lepucolni mármint ha nincsenek olyan halaid amik megeszik. Az anci a molly, a szívóharcsa és a garnélák biztosan letisztítják. Én azért nem szeretem a főzést mert némileg roncsolja a fa szerkezetét, főleg a vékonyabb gyökereket ágakat, a gőzölés jó lenne de általában erre nincs mód, amúgy a csapadékkiválást ez sem akadályozza meg az majdnem minden fánál, gyökérnél előjön és kb egy hónap után kiürül. Ha csersavport teszel az áztatóvízbe az növeli a fa időállóságát nekem most 35 évesek a szőlőtőkéim, gyökereim és úgy 2-3 mm csak a veszteség ennyi idő után a Red moor gyökér viszont alapból jobb cucc.
2016. dec. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

1 anci,1 aymonieri és 3 páncélos harcsa is van az akiban. Azok talán rendben tartják. 2 kisebb darabról van szó, az lenne fontos, hogy annyira megszívja magát, higy saját súlyától is lent maradjon :-)

2016. dec. 19. 06:23
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Persze, annyit mindenképp érdemes várni. Úgy helyezd el őket, hogy stabilan álljanak mert különben feldönthetik ha rátapadnak. Azt szokták csinálni, hogy egy plexit lapból talpat készítenek és a talaj alá rejtik ha billegne. Ezzel a márnával még meggyűlhet a bajod idővel, 300-liter alatt csúnya dolgokra képes, tör, zúz, támadja a halakat. Feltétlen készíts neki bújót, hogy legyen helye akkor talán csak annak a környékét védi.
2016. dec. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de ha megnő megy cimborám sügerei közé 730 literbe :-)
2016. dec. 20. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!