Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fognak még a harcsák maguktól...

Fognak még a harcsák maguktól ikrázni?

Figyelt kérdés

Tegnap leikráztak a kékpajzsos páncélosharcsáim az akvárium oldalára.6harcsa és 1évesek.Mai napra eltűnt az összes ikra.

Van egy szüléshálóm, de abba pár napja született guppik vannak(5db).Ha felszabadul a háló akkor 1nöstényt és 1hímet raknák a hálóba.Amúgy 128literes az aksi.Nincs sok hal.


[link]


2016. dec. 24. 20:48
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Az úgy nem lesz jó, a szaporításhoz egy kisebb akvárium kellene pár növénykével és egy oldalára fordított cseréppel. A nőstényt és két szép hímet tegyél ki ha leikrázott minden halat vegyél ki. A hálóban nem tudja sehová felragasztani az ikrákat, ahhoz erős levelű növény, kő, cserép kell ha jobb nincs az akvárium üvege is megteszi de a háló nem. Hacsak nem akkora a hálód, hogy belefér egy növényke és egy cserép meg még a halaknak is marad elég hely. Az én ikráztató hálom kb 10-literes olyan mintha egy kis akvárium lenne a nagyba téve.:D A gyári ikráztatók jóval kisebbek, nem hinném, hogy azzal sikerülhet. Viszont a közös medencében is próbálkozhatsz a sarkok környékén elhelyezett cseréppel, nálam a közösben is 6-8 db megszokott maradni pedig akkor még vitorlásaim is voltak, igaz, hogy az akvárium is nagyobb volt és dúsan növényesített.
2016. dec. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Nézd meg a helyet ahol az ikrák voltak nem e csak a talajra estek mert én már jártam így. Már el is feledkeztem az ikrákról gondoltam megették a halak, egyszer csak egy egész csapatnyi kis harcsa jött elő. kb 3nap a kelésidő holnap már érdemes figyelgetni, hátha.
2016. dec. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!