Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez lehetséges "széteshet" egy...

Ez lehetséges "széteshet" egy hal?

Figyelt kérdés
Ha olyan hal ami nagyon mèlyen a víz alatt èl (5000-6000m mèlyen) előfordulhat hogy sekèly vízben szó szerint szètfoszlik?
2016. dec. 25. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, miért esne szét sekélyebb vizekben, van kedved felvilágosítani az ötlet lényegéről ?
2016. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez a kérdés így elég értelmetlen :S
2016. dec. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:
92%
Persze, ha túl gyorsan húzzák föl, simán kipukkadhat. A gázt nem tartalmazó részei viszont valószínűleg egyben maradnának, mert a víz gyakorlatilag összenyomhatatlan, nincs térfogatváltozás.
2016. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy mèlyen a hatalmas nyomás "tartja egyben" a hal testèt

Ès mivel ehez a nyomáshoz van alkalmazkodva

a teste, ezèrt sekèly vízben nem lenne kèpes az èletre

2016. dec. 25. 22:42
 5/8 tabaki ***** válasza:
87%
Hm, miért is kellett lepontozni a válaszomat? Ez nemcsak, hogy lehetséges, de a mélytengerből túl hirtelen felhozott lények felrobbanása ismert, mondhatni, hétköznapi jelenség. Ha van rá idő, hogy a hal belső nyomása igazodjon a külsőhöz, akkor a sekélyebb vízben is életben maradhat.
2016. dec. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Èrtem (de èn pontoztalak le)
2016. dec. 26. 00:35
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nekem ugyan még nem volt dolgom mélytengeri állatokkal de a magyarázat azért nem bonyolult annyira. Nagyobb nyomáson a gázok összenyomódnak és nagy mértékben beoldódnak a folyadékokba, jelen példánál az élőlények testszöveteit nagyrészt kitevő folyadékba, ha a felszínre kerülnek ilyen állatok akkor a belső szövetekben nagyobb lesz a szöveti nyomás, mint ami kívülről éri és valóban a kiszabaduló, kitáguló gázok szétroncsolják a belső szerveket majd egy elernyedt kocsonyává válik az állat. Helytálló dolog azt mondani, hogy szétrobbannak de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy szanaszét röpködnek a haldarabkák.:D Két érdekes módon védekeznek a nagy nyomás ellen az élőlények vagy erős páncélt viselnek ami védi a belső részeit a nyomástól (tengeralattjáró), vagy a testűk kb 95%-ban folyadékot tartalmaz, a nyomás kevésbé hat a szilárd és folyékony anyagokra. Szóval minden esetben a gázokra ható nyomás a hunyó. Tudom, hogy ez nem valami tudományos magyarázat de tőlem ennyi telik csak.
2016. dec. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

Lènyegèben az amire gondoltam

2016. dec. 26. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!