Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112l mennyi a maximum hal?

Paca001 kérdése:

112l mennyi a maximum hal?

Figyelt kérdés
112l akvarium, 2 neon csovel, 24-25 fok viz. Atman cf-600-as szurovel. Milyen halak mehenek bele? Szereném ha sok lenne benne, de nem a legközönségesebbek. Guppi,szifo,neon-t nem szeretnék. Ezeknél nagyobb méretűek ha lehetne.

2016. dec. 26. 16:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

úgy kell beleraknod a halakat hogy egy halra négyzetcentinként 1 liter víz!Pl.:egy neonhal mondjuk azt

hogy 2 négyzetcentis ezért egy neonhalra 2 liter kell.Szóval az akváriumodba kb 55-56 neonhal férne el.És azt hogy milyen fajtájú halakat raksz az akváriumodba azt neked kell eldöntened.

2016. dec. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Elég érdekes szép kis rajhal a fecskefarkú üvegharcsa (8cm, minimum 4-5db mivel rajban él, nekem is van eleség tablettákat, élőeleségeket esznek). Törpesügér féléket is tehetsz bele (pl pillangó törpesügér). Gurámi félket is rakhatsz bele pl mézgurámi, törpegurámi. Azt szokták mondani, hogy egy hal legalább a testhosszának a 10 szeresét tudja leúszni amélkül hogy megfordulna. Ezért én ebbe az akiba 8cm nél nagyobb halat nem igen tennék, kivéve ancit (10-12cm). Esetleg ha gondoltál elevenszülőre akkor tehetsz bele lepkepontyocskát elég szép érdekes hal a szülési stílusa is 2cm-s kis halakat hoz a világra 5-15db-t és a 'köldökzsinór' látható. Zebradánióból is vannak fátyolfarkúak is ezek is elég szép érdekes halak, és még díszmárnák is mehetnek bele. Egyébként nagy halakból olyan rengeteg nem is mehetne.
2016. dec. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi a kérdésért de te milyen talajt tettél az akváriumodba, én is most szereztem be egy hasonló méretűt és ezen gondolkozok. Egyébként szerintem rakhatsz ilyen méretűbe még vietnami alganyalót, esetleg hátonúszó kongóharcsát (de nem biztos hogy elég nagy neki ennyi víz), az indiai üvegharcsák is szépek és érdekesek.
2016. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

[link]

Itt olvasgass, nem minden tökéletes, de nagyjából elfogadhatóan vannak leírva a halak igényei, tulajdonságai.

2016. dec. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Esetleg inka törpesügér? Mik mehetnének mellé? Mennyi ilyen inka mehetne bele?

[link]

2016. dec. 26. 19:12
 6/19 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen mehet mellé?

Azt szeretném, ha díszes, színes halak lennének

2016. dec. 26. 19:13
 7/19 anonim ***** válasza:

Kényes halak, nem kezdő akvaristának való egyik sem.

Nem csapvizes halak, a vizüket lágyítani kell vagy desztillált víz kell nekik.

Nem tudom mennyire jó ötlet együtt tartani őket, rachovit nem is láttam elég hosszú ideje, boltokban vagy tenyésztőknél.

Egyébként ezeket a halakat 1 hím és néhány nőstény felállásban kell tartani, több hímet nem nagyon kellene ekkora akváriumba, egyikből sem.

2016. dec. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdo, eddig is desztillalt vizes aksim volt. 1 halallal a 2 ev soran, szerintem nem rossz arany. Akkor mik mehetnenek az inka melle? Hasolo szines egyedek
2016. dec. 26. 19:38
 9/19 patterson ***** válasza:
0%
a 112 l-es,az netto 100 liter...ebbe max 10 cm-es halakat lehet tartani,de a nano halak jobbak...min.26 fokos víz kell.10 centisekből max 20 hal,nanóból 25-30,keress rá mik vannak ekkorák,amik együtt is tarthatók,ez az alap !
2016. dec. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20 tíz centis hal 112 literbe? Vicces.
2016. dec. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!