Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon szeretnék a tengeri...

Nagyon szeretnék a tengeri halakkal foglalkozni, de eddig még semmi ilyen dologgal nem foglalkoztam, összesen 3-4 bohóchalat és szintén 3-4 mandarinhalat szeretnék tartani, a keret amit rászánnék maximum 150. 000-200. 000 FT között mozog?

Figyelt kérdés
Az egészet egy 140-160 literes akváriumban, megoldható? Tényleg nagyon kezdő vagyok, eddig még semmilyen hallal nem foglalkoztam...?

2016. ápr. 5. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Megoldható, de akkor itt az ideje elkezdened foglalkozni velük. De egyelőre még véletlenül se tartsd őket.
2016. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 elwera ***** válasza:

Kezd a bohóccal, azt könnyű tartani és mindent megkajál. Vannak ezen kívül mindenféle 5-10 centis korallsügérek is amiket szintén könnyű tartani pl pseudochromis, chrysiptera, vannak különböző kicsi gébek is pl gobiodon okinawae, ecsenius bicolor, ecsenius stigmatura ésatöbbi.


[link]


Mandarin hal nem fogadja el a mesterséges kaját, ezért csak jól beállt, legalább 1 éve működő, 300-400 literes akváriumba ajánlják, amiben nincs sok hal és így ki tudott fejlődni sok plankton és fonalas alga. Egy ilyen akváriumban nem hal éhen, de egy steril 160 literesben szinte biztos hogy nem húzza 2 hétig sem. Azt azért gondold meg, hiába tetszik. Nem minden a szépség, ha utána megdöglik.

2016. ápr. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, még csak annyi kérdésem lenne, hogy rengeteg helyen olvastam, hogy 1-2 Mandarinhalat lehet tartani egy 100-150 literes akváriumban, lehetséges rengeteg élőkővel együtt?
2016. ápr. 6. 05:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Bár már úgy 5 éve nem olvasgatom ezt a fórumot, de annak idején rengeteget tanultam innen, úgy vágtam bele én is a tengerizésbe: [link]

Fél-egy évig csak ezt olvasgattam szabadidőmben. Van sok cikk az alapokról is, illetve magukat a témákat is érdemes átolvasni, mert tényleg sokat lehet tanulni.

2016. ápr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 elwera ***** válasza:

Nekem a Wesselényi utcában (a korallszirt akvarisztika) boltos hölgy mutatta, hogy neki van 2 mandarinhal a nagy lágykorallos medencében. Egyébként eléggé bújkáltak, szinte csak véletlenül lehetett meglátni az egyiket. De az egy hatalmas akvárium, több mint 600 literes és a fele meg van pakolva élőkővel, az egész hátsó fala egy kőrakás.


Az Atlantiszban is voltak egy alkalommal kicsi mandarinhalak. Nem a színes fajta, hanem ilyen fekete-fehérek. [link]

Kettő ilyet láttam ott. Kb egy hét mulva újra bementem a boltba és az egyik kis hal fejjel lefelé ott volt megdögölve úgy, hogy a feje be volt dugva egy lukba a kövön. Erre azt mondta az eladó, hogy beszorult. De a másik is megdöglött nála, az már ott se volt. Szerintem inkább éhenhaltak. Nagyon pici akváriumba voltak betéve, úgy egy 30 literesbe kb. És bár a halak is kicsik voltak még, olyan 2-3 centis kis cukik, de hát így nem élték túl.


Azért amelyik halat könnyebb tartani, az szokott nála is élni sokáig. Pl bohócok mindig vannak nála, pedig elég rosszak a körülmények. Kb 70 literben, és 30 literben is tartja őket, lepattant akváriumban, takarítás nélkül. Persze kisebbeket, amik még nincsenek kifejlődve. Azok ott szenvednek amíg valaki meg nem veszi őket.

2016. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy esetleg valami olyan helyet tudtok nekem mondani, ahol mindent megtudok venni egy 144 literes tengervizes akváriumhoz? (2 Bohóchal, 2 Mandarinhal, és 2 Korallsügér.
2016. ápr. 6. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:

A tengeri akvárium nem olyan, hogy bemész a boltba és megveszed. Vannak gyári szettek, de azok általánosságban drágák és nagyon rossz minőségűek.


[link]


Itt kezdj el olvasgatni és kérdezősködni, leírni az elképzeléseidet és segíteni fogunk. De arra készülj fel, hogy tanulnod és energiát kell bele fektetned, anélkül nem fog menni.

2016. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem inkább egy édesvizivel kedj
2016. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!