Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes közepessen telepít...

Mátyás Antal kérdése:

300 literes közepessen telepített akváriumból elég lenne a hónaponta 30%-os vízcsere?

Figyelt kérdés
Lakók:5 vitorlás 4 kakadu 12 páncélos harcsa,tervezek bele még 2 kék akarát,de ezen még gondolkozom :) az akvárium tele van cryptokkal,valissneriákkal,anubiasokkal.

2016. dec. 26. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
elméletben elég de ellenorizni kell minden sitmmel e
2016. dec. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minek kell stimmelnie? Pl.:?
2016. dec. 26. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:

pl. nem etette e hülye kisöcsi tul a halakat

nem dobott e be neki kenyeret a kócsag szomszédgyerek

nincs e tömeges elhalás valami betegség miatt

2016. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
de amúgy szakszerű kezelés mellett ez jó
2016. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
nem vagyunk látnokok. veszel egy nitrát tesztet és szépne beállítod vele... gondolom tudod ,h a vízcsere célja a nitrát szint csökkentése.
2016. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát persze, ezt így nem lehet megítélni meg kell mérni a vízértékeket és a szerint beállítani a vízcserék gyakoriságát és mértékét. Én is legalább fél évig méricskéltem mire megmertem csinálni, hogy mérés nélkül cserélek néha vizet. Szintén jól növényesített 300-literes 3-4 heti 30% vízcsere, plusz az elpárolgott víz mennyisége, mert ugye annak a pótlása nem vízcsere.:D Két vízcsere között egy mérést így is csinálok és bizony előfordult, hogy jobban megemelkedett a nitrátszint és előbb kellett cserélni párszor ,pedig ugyanúgy ment minden mint máskor. Még annyit, hogy egy teszt nem teszt, legalább kétféle kell és így kb a kettő köztes értékét elfogadhatod mert azért ezek a tesztek elég megbízhatatlanok, mondanám, hogy inkább jelzés értékűek. Nyilván akinek jobb cucca van annak nincs szüksége ellenőrzésre.:D Én nem merem azt mondani neked, hogy biztosan elég a havi 30%.
2016. dec. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
látod valakinek elég havi 30% én meg 600 literbe szoktam heti 20% ot mert annyit a nitrát.
2016. dec. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
600-liter az igen. Gyönyörű lehet. Milyen halakat tartasz benne?
2016. dec. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!