Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vízmelegítőnek állandóan...

A vízmelegítőnek állandóan mennie kell?

Figyelt kérdés
Szabályozza magát? vagy mindig be kell lenni dugva? olyan melegítő, hogy van rajta egy tekerő, 16 és 32 fok között meg lehet adni az értéket, és 25-re állítottam, mikor húzzam ki? Igazából egy 100 literes akváriumhoz járt, de még most telepítem át a dolgokat, addig meg a halak 47 Literes eddigi akváriumba volt, leszürtem a vizét félig, s most áll szürőlevegőztető nélkül. megnéztem és hát kicsit hideg volt a vize, most betettem ezt a melegítőt és alig kb 10 perc elteltével azért érezhető volt hogy melegebb lett a víz. Tudom, nem jó sokáig hogy így áll magába, de átmenetileg, amíg a nagyobb akvárium biológiája helyreáll. Mit csináljak?
2016. dec. 27. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Sose kell kihúzni, és igen, állandóan mehet. Szabályozza magát, ki be kapcsol. Csak mindig lepje el a víz, ez az egyetlen amire figyelni kell.

Meg hogy legyen mellette egy hőmérő, és aszerint állítani be a hőmérsékletet, mert a fűtőn lévő számok a legritkább esetben valósak.

2016. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na és az nem teszi tönkre hogy kevesebb vizet kell fel melegietnie rövidebb idő alatt?
2016. dec. 27. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha csak 1-liter vízbe teszed akkor is a beállított értéken tartja kb. Ha eléri a víz hőmérséklete beállított 25-fokot kikapcsol, ha hűlni kezd újra bekapcsol. A 100-liter a max akváriumméretet adja meg amit még képes 32-fokra felmelegíteni. Hőmérő feltétlenül kell mert valóban nem mindig hitelesek ezek a fűtők és hát meg is hibásodhatnak, jó ha látod hány fokos a vized és igen folyamatos üzemben működik nem kell sem kihúzni, sem kikapcsolni automata rendszerű. Ha ki akarod venni akkor kihúzod és legalább 10-percet várni kell mielőtt kiveszed mert ha forró elrepedhet a hideg levegőn és meg is égethet ha óvatlan vagy.
2016. dec. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
azért van benne termosztát, h ne menjen folyamatosan :) kikapcsol ha eléri a kívánt hőmérsékletet. nem romlik el ha kevesebb vízbe van, csak a nagy hőingadozás nem túl kedvező az élőlényeknek és ha a termosztát elromlik akkor megfőzheti a halakat.
2016. dec. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!